2018’in Popüler Zebra Perdeleri

Tarih: 27 Nisan 2018 Cum 14:01 | Bu yazı 1.336 kez okundu.

Evlerde tercih edilen ve aynı zamanda son derece de estetik olan zebra perde, son yıllarda popüler olmaya başlamış olan ürünler arasında yer alıyor. Zebra perde modelleri aynı zamanda da bakıldığında mutfak ve çocuk odalarında daha çok tercih edilen ürünler olarak biliniyor. Mutfaklarda ise daha çok alçak olan tavalarda ve bunun yanında ise dar alanlarda her zaman tercih edilir. Bu aslında hemen her ev için geçerli olan bir durum değildir. Çünkü evlere estetik kazandırmak için zebra perde, farklı odalar içinde tercih edildiğini söylemek gerekiyor. Bunların yanında ise bir yandan da zebra perde olarak bilinen dekorasyon ürünlerinin özellikle de alçak tavanlı olan odalarda ve bunun yanında alçak tavanlı olan mutfaklarda tercih edilmesi önerilir. Çünkü küçük olan ve bunun yanı sıra alçak tavana sahip olan odalarda dekoratif amaçlı son derece şık ve zarif bir ortamın yaratılmasını sağlar.

Kullanım amacı olarak bu şekilde tercih edilmesi her zaman çok daha özel bir estetik çıkmasını sağlayacaktır. Bunların yanında buralarda tercih edilen zebra perde, kalabalık yapmadığı içinde ortamın daralmasını da sağlamaz. Bu yönü ile de özel ürünler olduklarından rahat şekilde bahsedilebilir. Işığı ve havayı ise tam anlamı ile içeri geçirdiğinden dolayı da rahat ve oldukça havadar bir ortam yaratılması açısından da önemlidir. Kısacası birçok yönden faydalı olan modeller olduklarından bahsetmek mümkün olacaktır. Bu perdelerin aynı zamanda mutfakta daha çok tercih edildiğini ifade edebiliriz. Mutfakta tercih edilecek olan zebra perde ürünlerinde mutfağın dekorasyon şekli, mobilyası ve aksesuarlarına da dikkat etmek gerekiyor. Bunlarla uyum içinde olan zebra perde modelleri her zaman çok daha şık bir görüntü verecektir. Ancak bu uyum düşünülmediği veya buna dikkat edilmediği zaman ise ortaya pek de şık olmayan görüntü çıkması mümkün olacaktır. Dekorasyon şekline değişmekle birlikte genelde zebra perde modellerine ek olarak farklı aparatlar da edinmek şık olabilir.

Bunların başında pul, boncuk ve farklı süsleme seçenekleri vardır. Bunları kullanmak da sade olan zebra perde modelinin bir anda ön plana çıkmasına sebep olacaktır. Ancak süsleme konusunda abartıya kaçmamak gerekiyor. Bu tip abartılı durumlarda ise, zebra perde modeli ne kadar şık olursa olsun, tatsız görüntülerin ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Kısacası seçimleri dikkatli yapmak, uyumlu yapmak bu tip perdelerin ön planda olması için yeterli olacaktır.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.