Anneler günü geliyor, kaçıııın!

Tarih: 05 Mayıs 2012 Cts 23:59 | Bu yazı 3.268 kez okundu.

Her yıl, mayısın ikinci haftası kutlanan anneler günü yine geldi çattı. Ama ben gelmesine pek sevinmedim açıkcası. Çünkü böyle özel günleri pek sevmiyorum. Anneler günü, babalar günü, sevgililer günü vs. bana tamamen para tuzağı geliyor. Ama etraftaki insanların eşine, dostuna, sevgilisine hediye alındığını gördüğünde elbette ki içten içe o da istemeye başlıyor. Almasan da olmuyor, sonuçta senin için değerliler.

Bu değeri en çok, anneler gününde annesi olmayan insanlar anlayabilirler bence… Ben nasıl ki babalar gününde babasızlık özlemi çekiyorsam, annesiz olan insanları da az çok anlıyorum diye düşünüyorum. Emin olun çok buruk bir duygu… Hayatınızda tatmak istemediğiniz, keyfinizi kaçıran, erkekseniz ağlatacak derecede bir konu olan, çaresiz kaldığınız bir durum. Sırf bu yüzden annemin kıymetini bilmeye çalışıyorum, özellikle babamın yokluğunda…

Daha 2 gün önce konuştuk annemle. Ara ara laf çarpıp “ekmek makinesi lazım bana” deyip duruyor. “İyi o zaman anne, anneler gününde sana istediğini alıcam.” dediğimde yüzünde oluşan tebessüme hiçbirşeyi değişmem sanırım.

Aslında bakarsanız, başlıktan da anlayacağınız üzere bir sitemim var benim. Annene hediye almak istemez misin? Anneler gününe neden karşısın? sorusuna cevap vermek istiyorum. Anneler günü veya  babalar günü diye bir gün çıkartmışlar. Artık insanlarımız, bu günler haricinde ne annesine ne de babasına hediyeler alır olmuş. “Zaten günü var diyerek sürekli geçiştirilen ve boşa para harcamayalım” olarak görülen bir durum haline gelmiş. Benim kızgınlığım da buna… Tek gün değil, her gün hediye alın, alacaksanız! Mayısın ikinci haftası değil de eylülün 3. haftası al? değişen hiç bir şey olmaz senin için. Ama karşı taraf için çok şey değişir, mutlu olur, sevinir!

Anne bu anne! sizin için ondan değerli birisi olamaz. Değerini bilin.

Kategori: Toplumsal
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 3 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Halil İbrahim

   Sakın hergün anneler günü diye düşünme. Evet bu anneler günü belki birilerinin dikte edilmesiyle kabul edilmiş bir gün ama öyle ya da böyle bu günde bir hediye almak annenizi mutlu edecektir.


  2. ev dekorasyon

   Annelerimize bu özel günde özel hediyeler almalıyız. Mesela Ev dekorasyon ürünleri onları gerçekten mutlu edebilir.


  3. Kadin Bebek

   Benim eşimde Anne oldu,oda artık benden hediye istiyor,”mazeret bende anneyim” 🙂

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.