Cem Bölükbaşı Sezonu Asya’da Açıyor

Tarih: 25 Ocak 2022 Sal 16:56 | Bu yazı 659 kez okundu.

İlk milli Formula 2 pilotu Cem Bölükbaşı, Formula Regional Asya Şampiyonası ile sezonu açıyor. Abu Dhabi Yas Marina pistinde başlayacak olan şampiyonada 15 yarış sporseverlerle buluşacak.

2021 yılında Formula 3 Asya Şampiyonası adıyla düzenlenen şampiyona, bu yıl Formula Regional Asya Şampiyonası olarak karşımıza çıkıyor. Kolaybet genç sporcu geçen seneki şampiyonada da tüm sezon performans sergilemişti.

Bu seneki Formula Regional Asya Şampiyonası’na Cem Bölükbaşı, Evans GP takımıyla katılıyor. 20 Şubat’a kadar devam edecek olan şampiyonada beş hafta boyunca toplam 15 yarış sergilenecek. Geçen yılki şampiyonayı 9. Sırada tamamlayan Bölükbaşı’ndan bu seneki şampiyonada daha yüksek performans bekleniyor. Şu an 6 Süper Lisans puanına sahip olan genç sporcu bu seneki şampiyonayı da süper lisans puanıyla tamamlarsa 7 süper lisans puanına sahip olacak.

Formula 2’ye Doğru

Geçen seneki Formula 3 Asya Şampiyonası’nı en iyi 2. Çaylak olarak tamamlayan başarılı sporcu, Formula 2 yarışlarını da heyecanla beklediğini ifade etti. Bu seneki Formula Regional Asya Şampiyonası ise milli sporcumuzun formda kalmasını sağlayacak bir seri olarak öne çıkıyor.

Cem Bölükbaşı’nın şampiyonaya katıldığı takım olan Evans GP’deki takım arkadaşları Levente Révész, Nicola Marinangeli, David Morale ve Frederick Lubin olarak duyuruldu. Kolaybet giriş bir diğer milli pilotumuz Salih Yoluç ise Pinnacle Motorsport adına şampiyonada yer alıyor.

22-23 Ocak tarihlerinde Yas Marina Circuit’deki Grand Prix pistinde başlayan serinin şampiyonu 20 Şubat tarihinde kesinleşecek.

Formula Regional Asya

Formula Regional Asya Şampiyonası’nın yarış takvimi için ilk teklif 21 Eylül 2021’de açıklandı. COVID-19 salgını nedeniyle Asya’nın çoğu bölgesi hala ağır kısıtlamalar altında bulunuyor. Bu nedenle Formula Regional Asya Şampiyonası, arka arkaya ikinci yıl Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenleniyor.

İlk on sürücünün puan alabildiği şampiyonada pilotlar, çaylak veya usta sınıflamasında yarışabiliyorlar. Birincinin 25 puan alacağı şampiyonada, seriyi ikincilikle bitirecek olan pilot 18, üçüncülükle bitirecek olan pilot ise 15 puan alacak. Puan sıralaması 12, 10, 8, 6, 4, 2 ve 1 şeklinde devam ediyor.

Kolaybetkolaygir.com

Kategori: Tanıtım
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.