Daha Belirgin Buklelerle Cesur Görünün!

Tarih: 02 Ocak 2019 Çar 22:24 | Bu yazı 917 kez okundu.

Kıvırcık saçlarınıza ait buklelerinizin doğal formunu koruması adına yıkadıktan sonra bırakın, kendi kendine kurusun. Tabi kış aylarındayız ve acil evden çıkmanız gerekiyorsa mutlaka saçlarınızı kurutmalısınız ve bunun için fön makinesi difüzörünü kullanmayı unutmayın. Böylelikle doğal kıvırcık saç yapımı için özel bir çaba harcamanız gerekmez. Bukleleriniz kendiliğinden belirgin olur ve siz de daha cesur görünürsünüz. Aynı zamanda buklelerinizin doğal görünmesi ve bozulmaması için saçlarınızı en azından soğuk su ile durulayarak, saçlarınızı nemlendirmeyi de unutmayın. Gün içerisinde saçlarınızın karıştığını hissederseniz, tarak yerine elinizle şekil verin.

Kıvırcık saçlar her zaman dolgun görünür ve düz saçlı kadınların en büyük hayalidir, dolgun saçlara sahip olmak. Ama ek bir uygulama yapmadan kıvırcık saçlar gibi hacimli saçlara sahip olamazlar. Bu durumda saçlarınıza farklı saç modelleri uygulayarak, düz saçlarınızı kıvırcık saç haline getirmeniz gerekir.

Kıvırcık Saçlara Sahip Olmak Avantajdır

Kıvırcık saçlara sahip olmak almak bir avantaj olmakla birlikte saçlar hacimli olduğundan dolayı her model rahatlıkla yapılabilir. Sadece saç kesim modellerine dikkat edilmesi gerekir ki kıvırcık saç küt modelleri, en trend saç modelleri olarak yeni yıla damgasını vuracak.

Kıvırcık bayan saç modellerinin diğer bir avantajı ise, toplama sırasında karşımıza çıkmaktadır. Düz bir saçı topuz yaptığınızda en az 8-10 tane toka ile sabitlemek gerekirken, kıvırcık saçlar için 2-3 tane tel toka yeterli olmaktadır. Yani iç içe geçmiş dalgalar, göründüğü kadar zor değildir. Aynı zamanda özel günler için çiçek, duvak ya da taç gibi özel saç aksesuarları kolaylıkla tutturulduğu için de kıvırcık saç bir avantaj sağlamaktadır.

Tüm bunları düşündüğünüzde siz de kıvırcık saçlı olduğunuz için mutlu olabilir ve kendinizin rahatlıkla kullanabileceği modeller içersinden seçim yapabilirsiniz. En çok tercih edilen modeller içerisinde yer alan kıvırcık saç örgü modelleri sayesinde daha etkileyici görünürken, rahat bir kullanıma da sahip olursunuz. Saç örgü modelleri ve daha fazla hakkında bilgi sahibi olmak için Kıvırcık Saç sitemizi inceleyerek, kıvırcık saçlı olmanın avantajları sizde hem öğrenebilir hem de yaşabilirsiniz.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.