Eski sevgilinin, eski olma ihtimalini sikeyim.

Tarih: 06 Mayıs 2012 Paz 22:13 | Bu yazı 4.339 kez okundu.

Dünyadaki bütün eski sevgilileri sikesim geliyor dicem ama hepimiz başkasının eskisi değil miyiz ki amk? sözü aklıma geliyor.

Şimdi diyeceksiniz ki; ne bu şiddet bu celal ersin, yavaş ol. Anlat bakim nelerr oluyorr?

Ne olmuyor ki şu sıçtığımın hayatında… Hayatınızdan gayet mutluyken, bir anda ortaya çıkan olumsuzluklar sizi üzmeye başlıyor.

Peki bu olumsuzluklar ne ersin? söylesene amk.

Birçok olumsuzluk var aslında. Ama en canımı sıkan şeyde şu eski sevgili olayları

Hiçbir zaman sevmeyeceğim, sinirlerimi bozan, iştahımı kapatan, kimseye bu kadar sövmediğim kişidir eski sevgili.. Anlayacağınız kafamda kurguladığım sikik fantezilerin başrol oyuncusudur eski sevgili!

Düşünsenize. Sevgiliniz var, çok mutlusunuz. Her şey o kadar güzel gidiyor ki sizin için, birbirinize attığınız tripler bile moralinizi bozamayacak seviyede pozitif durumdasınızdır. Ama an geliyor, sevgilinizin eski sevgilisi mesaj atıyor. O an sizin için hayat duruyor nerdeyse. Bütün moraliniz, mutluluğunuz sıfıra iniyor nerdeyse…

Ne oldu da bu çocuk mesaj attı ki amk şimdi bu kıza diyorsunuz? Cevap bulamıyorsunuz. Kafanızda onlarca soru birbirini kovalıyor ama siz yine cevap bulamıyorsunuz. Düşünceler beyninizi kemirirken, o eski sevgilinin de yeni bir sevgilisi olduğu aklınıza geliyor. “Yok artık diyorsunuz içinizden!” Hanginiz sevgiliniz varken, eski sevgilisine mesaj atar? üstelik eski sevgilinizin de yeni sevgilisi varken!

İnsan hiç düşünmez mi? hiç çekinmez mi?

Bu kızın sevgilisi öğrense ne yapar demez mi?

Sevgilim, eski sevgilime mesaj attığımı duysa ne yapar demez mi?

Bence demez. Neden mi? Maldır, embesildir, gerizekalıdır ama asıl cevap aslında çok basit: Unutamamıştır hiçbir zaman. Yeni sevgilileriyle gezmiş-tozmuştur ama sende bulduğu şeyi bir türlü bulamamıştır. Mesaj atar, sohbet etmek ister, yakınlaşmak ister ibne.

Her erkek için veya her kız için geçerli tek kural vardır. Sevgilinizin eski sevgilisi, siz tanımasanız bile sizin her zaman düşmanınızdır içten içe… Benim içinde, sevgilim içinde durum böyle diye düşünüyorum. Hiçbir çift eski sevgilileri hakkında konuşmak istemez. Gerekli-gereksiz triplere sebebiyet veren bir durum olduğu için, huzursuzluk yarattığı için konuşmak istemez. Ama bazende eski sevgiliyi çok detaylı öğrenmek ister. Bugüne kadar neler yaptıklarını, zamanlarını nasıl geçirdiklerini bilmek ister. Çünkü öğrenip içten içe kendi ile kıyaslama yapmak isteği duyar. Bu istek aslında tamamiyle kıskançlık duygusunun belli belirtilerinden biri…

Üstte yazdığım bu tüm kötü psikolojiden beni bir tek şey kurtarıyor; sevgilime güvenmem, sevgilimi çok sevmem, onun sadakatine güvenmem.

Adı üstünde eski sevgili. Unutacaksın onu! deseniz de yaşadıklarınızı asla unutamayacağınız kişi.. Ama unutmak yerine, o anıları tazeleyebilirsiniz. Xyz adlı yere eski sevgiliniz ile gittiyseniz, yeni sevgilinizle de gidip, eskiye bir sünger çekmekle başlayın. İşte o zaman anılarınızı, yaşamınızı, hayatınızı yeniden yazar, yeniden yaşamaya başlarsınız.

Hiçbir zaman eski sevgiliden arkadaş olmaz. Bunu bilerek yaşayın.

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 4 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. karşıyaka bilgisayar servisi

   cidden hocam çok özel bir konu bu aslında ancak gerçekten ortak bir sorun bende seninle hemfikirim.


  2. Cfg indir

   kadınları anlamayı başarabilmek istanbulu tekrar fethetmekten daha basit bence hocam 🙂


  3. Asli Goksu

   vallahi bu eski sevgili durumundan ben de mağdurum. benim sevgilimin de bütün arkadaşları eski sevgilileri! arkadaş kalmak istediği eski sevgililerinden bir futbol takımı oluşturabilirim, o derece! efendim bir dafa hayatına almışmış, iyi dost olmuşmuş, onlar da iyi insanlarmışmış! bir gün bir doğumgününde hepsini çağırıp mekanı ateşe vermeyi düşünüyorum, şahsen!


  4. Alkali Form

   eski sevgili hiç eskimese keşke daha doğrusu hiç eski sevgili olmasa daha iyi olacak ./

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.