Etiket » Samsung 9.000 mAh


Samsung 9.000 mAh taşınabilir şarj cihazı aldım!

Tarih: 29 Temmuz 2014 Sal 1:42 | Bu yazı 15.371 kez okundu.

Uzun zamandır aklımda olan bir cihazdı fakat almak bugüne kısmetmiş. Yeni büyük ekranlı telefonların en büyük sorunu şarj sürelerinin çok kısa olması biliyorsun. Özellikle Samsung marka cihazların çok çabuk şarjlarının bittiğini neredeyse tüm kullanan kişilerden duyuyorum. Fakat taşınabilir şarj cihazı bu sorunu ortadan kaldırıyor. Artık yanımda yedek batarya taşımayacağım sanırım.

Genelde telefonların mAh değerleri 1800-2000 civarı oluyor. Bu miliampere sahip bir bataryayı ise yaklaşık bir saat içerisinde tamamen doldurabiliyorum. Taşınabilir şarj aleti ile bu süre biraz daha artabiliyor. Ama yanınızda taşıyor olmanız, prize bağlı kalmadan hayatınızı devam ettiriyor olmanız ve elektrik ihtiyacı olmadan şarj etme durumundan dolayı çok işlevsel ve kullanışlı olduğunu düşünüyorum. E artık üniversitede de olduğum için sürekli seyahat yapmak durumunda kalabiliyorum ve şarj sorunu boy gösteriyor.

Bugün açtım interneti ve uzunca bir arama yaptım. Her marka ve modellere iyice baktım, göz gezdirdim. Gördüm ki taşınabilir şarj cihazı sektöründe ucuz gördüğün cihaza hemen atlamayacaksın. Özellik olarak çok iyi olan ve sayısız albenisi olan bir cihazı almak için hiçbir sebebiniz yok. Ta ki cihaz ve marka hakkındaki yorumları görene dek. Evet, bir cihaz alırken mutlaka ve mutlaka kullanıcı yorumlarını okumak gerekiyor. Bunu bir kez daha anladım ben. Ayrıca fiyat olarak da siteden siteye çok değişkenlik gösteriyor. Neye göre böyle bir fiyatlandırma politikası uyguluyorlar anlamış değilim ama arada 20-30 lira gibi farklar var. Acaba ucuz olan cihazın model ve sürümü falan mı eski dedim ama tamamen kar ile alakalı olduğunu gördüm. Aynı cihazı fazladan para kazanmak için yüksek fiyatlara bilindik sitelere koyuyorlar. İnsanlar da 20-30 fazla vereyim ama güvenilir, bilindik site olsun deyip, durduk yere bu satıcıları zengin ediyorlar.

Neyse çok uzatmayayım ben lafı. Aklı olan biraz aklını çalıştırsın ve kalitelinin de ucuzunun nette olduğunu bilsin, araştırsın.

Çok cihaz araştırdığımı söylemiştim. Powerbank, Ttec, Sony, Samsung, Philips gibi birçok markaya baktım. En sonunda marka olarak Philips ve Samsung arasında kaldım ve tercihimi telefon sektöründe lider olan Samsung’dan yana kullandım. Aslında Philips’i çok severim. Fakat telefon, tablet ve şarj olaylarında işi birazda ustasına bırakmak gerektiğini düşündüm bu aşamada. Philips markası Samsung’dan kötü mü? Kesinlikle hayır ama dediğim gibi olay biraz daha detaylı bakınca Samsung’da kaldı aklım.

Çeşit çeşit mAh değerine sahip taşınabilir şarj cihazı bulunuyor internette. Ben Samsung marka 9.000 mAh değerine sahip cihazı tercih ettim. Ortalama 2.000 mAh bataryası olan bir cihazı 2-3 kez şarj edebiliyormuşuz, çoğu kullanıcı böyle diyor. Cihaz çok büyük değil ama çok da küçük değil. Orta boyutlarda hafif bir cihaz. Siyah ve beyaz rengi bulunuyor. Ben siyah rengini tercih ettim çünkü telefonun rengiyle uyumlu olmasını istedim açıkçası. SAnırım bayramdan sonra elime geçecek. Çünkü kargo firmaları bayramda çalışmıyor diye biliyorum.

Elime geçtiği zaman fotoğrafını çekip buraya koyacağım. Videolu olarak inceleme yapmam şu an mümkün değil ama kutu içeriğinin resmini detaylı olarak bu konu içinde paylaşayacağım.