Ev Sahibi Olmak Hayal Mi?

Tarih: 24 Mayıs 2021 Pts 22:44 | Bu yazı 793 kez okundu.

İnşaat sektörü Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde hızla ilerler durumda. Ardı ardına yapılan yeni binalar, her gün bir yenisiyle karşılaşılan şantiye alanları, göz alıcı ve kullanışlı evlerin artması dar gelirli ailelere de umut ışığı oluyor. İnşa edilen evler artık yalnızca belli bir kesime hitap etmiyor. Her gelire sahip ailelere ve kişilere uygun yeni evler yapılıyor. Bu da ev sahibi olmak isteyenler için kaçırılmaz fırsatlara kapıları açıyor.

Özellikle kirada yaşayan ailelerin çektiği sıkıntılar, onları artık ev almak gerek düşüncesine itiyor. Kendi zevk ve isteklerine göre, kimseye hesap verme zorunluluğu olmadan evini dizayn etmek isteyenlere artık birçok imkân sunulmakta. Yıllarda ev kirası ödeyip, zorluklarla kazandığınız paranızı sokağa atmak yerine kendi evinizin taksitlerini ödeyerek ev sahibi olmanız mümkün. Ev sahibi olmak sanıldığını kadar zor değil. Yeter ki ulaşılamaz bir hayal ürünü olarak görmeyin.

Nereden Başlamalıyım?

Ev sahibi olmak istiyorum diyenler ilk olarak ev satın almak için ne kadar bütçe ayırabileceğini tartmalıdır. Nasıl bir ev istediğini, evde yaşayacak hane sayısına göre ihtiyaçlarını belirlemeli ve bu yönelik bir ev arayışı içerisine girmelidir. Ev alma isteğindeki kişilerin ev fiyatları gözlerini korkutmamalı. Ev sahibi olmak için uçuk fiyatlarda bütçe ayırmadan, uygun ev almak istiyorum diyenler için de birçok ev ve ödeme seçeneği bulunmaktadır.

Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Bin bir zorlukla ev almaya karar verdiğiniz andan itibaren atacağınız diğer adım, size sorun yaşatmayacak ve bu süreçte stresli günler geçirmenize engel olacak bir firma ile anlaşmak. Güven tüm ilişkilerin başında geldiği gibi, satıcı ve alıcı ilişkisinin de temelindedir. Eğer banka desteği ile ev alacaksanız güvendiğiniz bir banka olmasına, bir inşaat firmasından satın alacaksanız size evi zamanında teslim edeceğine dair teminat vermesine dikkat etmelisiniz. Çünkü sektörün ilerlemesi ve gelişmesi ile birlikte yasal olmayan yollara başvurmak isteyenlerin sayısı artmıştır.

Bu yüzden ev satın alacağınız şahıs veya şirketleri iyi seçmeli, karşılaşabileceğiniz olumsuz koşulların önüne geçmelisiniz. Bütçenize uygun en iyi evi seçtikten sonra bu hususlara dikkat ederek, siz de dilediğiniz evin sahibi olabilirsiniz.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.