Farklı isimdeki PayPal hesabından para çekmek!

Tarih: 25 Nisan 2013 Per 0:54 | Bu yazı 4.539 kez okundu.

Aslında bakarsanız bu konunun Google ve Yandex üzerinden fazlaca hit alacağını biliyorum. Gelen ziyaretçilerin ise %99’luk kısmının dolandırıcılık yaptığını da görebiliyorum. Çünkü dolandırıcı olmayan hiçbir adam, PayPal hesabını başkasınınmış gibi göstermez. Bu konu ne kadar doğru bilmiyorum ama ben dolandırıcı arkadaşlarımıza veya dolandırıcı olmayıp yardım bekleyen arkadaşlarımıza bu konuda yardımcı olmak istiyorum. Nedenini bende bilmiyorum ama tek bildiğim şey; senin geçtiğin yollardan daha önce geçmem… Şu an sen bu yazıyı okurken, ben bu yollardan geçmiş ve sana yol gösteriyorum gibi oluyorum değil mi? Oluyorum tabii. Sen öğrenci, ben öğretmen gibiyim şu an. Ya da ben öyle hissettim bir an. Neyse götümü fazla kaldırmayayım da yazıma devam edeyim.

Neden bu yöntemi gösteriyorum?

Çünkü; ben PayPal denen illetten nefret ediyorum. Gereksiz yere hesap kısıtlamalar, paramın içerde kalması, başkalarının parasını geri çekmesi ve PayPal‘ın bu duruma onay verip hesabımdan para çekmesi gibi sayısız şey sayabilirim size. O yüzden hiçbir şekilde PayPal üzerinde paranız kalmasın istiyorum. Benim kaldı, sizin kalmasın.

Çok fazla konuyu uzatıp da konuyu kişisel boş laflarımla doldurmak istemiyorum. Dolayısıyla direk yönteme geçeyim de sizde rahatlayın artık ve paralarınızı PayPal üzerinden hemen çekin.

EK BİLGİ!

Farklı isimdeki PayPal hesabından para çekmek aslında sanıldığı kadar zor değil. PayPal kurallarında  Banka hesabının sahibi ile PayPal hesabının sahibinin soyadlarının tutması gerekiyor. Genelde herkes İsim ve soyisim tutmalı diye biliyor ancak öyle değil.

Dipnot: Eğer farklı isimdeki PayPal hesabınız dolandırıcıktan vb. sebepten sınırlandıysa 45, 90 veya 180 gün beklemeniz gerekiyor. Genelde para çekmek için 45 gün yetiyor PayPal‘a göre… Bu sınırlandırmanın kalması için 45 gün bekleyip, günü geldiğinde dediğim yöntem ile paranızı hesabınıza çekebilirsiniz.

YÖNTEM!

PayPal hesabınıza banka bilgilerinizi girdikten sonra, PayPal hesabınızdaki parayı çekme isteğinde bulunabiliyorsunuz. Ancak “bankaya para çekme” bölümünde sadece adınızı değiştirebiliyorsunuz.

Bunu size kısacık örnekle açıklayayım ki daha iyi anlaşılsın…

PayPal hesabındaki ad-soyad: abcde kmnh

Gerçek adın ve banka hesabındaki ad-soyad: xyzfd edcg

Biz para çekme bölümünde iken ad bölümünü değiştirebiliyoruz. Yani örnekte gösterdiğim abcde bölümü değiştirilebiliyor. Biz abcde bölümü yerine xyzfd edcg yazıyoruz. Bu işlemi yaparsak şu ortaya çıkıyor;

PayPal hesabındaki ad-soyad: xyzfd edcg kmnh

Gerçek adın ve banka hesabındaki ad-soyad: xyzfd edcg

paypal11236957490

PayPal aynı ismi gördüğü an üçüncü isminize bakmıyor. Genellikle doğru olarak görüyor ve paranızı hesabınıza gönderiyor. Yani PayPal hesabınızdaki ad-soyad üç kelimeden oluşmuşsa ve banka hesabınızdaki ad-soyad iki kelimeden oluşmuşsa, iki kelimeyi görmesi yetiyor.

Varsayalım ki para çekme işlemlerini başlattınız. Biliyorsunuz ki yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde para hesabımıza gönderiliyor. Dolayısıyla uzunca bekleme süresi var. Ama kafamızda soru işaretleri kalmamasına adına şuna bakın. Hesap Özeti bölümünde parayı çektiğiniz bölüm belirir. Eğer 2 gün veya 3 gün sonra orada “Tamamlandı” yazısı gördüyseniz işi başarıyla tamamlamışsınızdır. Eğer başarısız olursanız hesaptan 10 lira keserler ve kalan parayı PayPal hesabınıza iade ederler.

Umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Eğer anlamadıysanız kalem ile kağıdı elinize alın ve gerçek isimlerle dediğim şeyleri yapmaya çalışın. Göstermek istediğim mantığı şak diye anlayacaksınız. Bu yöntem çok kişi tarafından bilinmez, kıymetimi bilin. Herhangi bir sorun olursa konu altından bana detaylı olarak sorununuzu belirtin, yardımcı olmaya çalışayım.

Kolay gele…

Kategori: Web's
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 3 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Adem K.

   Harika taktik hocam. Denedim ve gerçekten oluyor.


  2. Işık

   Yararlı bilgi için teşekkürler


  3. Musa

   Denemedim ama süper anlatım teşekkürler…

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.