Gittik: Kış Uykusu

Tarih: 20 Haziran 2014 Cum 0:19 | Bu yazı 4.209 kez okundu.

Gittik ama keşke bu filme girmez olaydık. Bugün yine hatunla sinemaya gittik. Kafamızda başka filmler vardı ama Kış Uykusu’ndan başka düzgünce film yoktu. Hep çizgi film vardı. Biz de hatunun israrı ile üç saat sonra başlayacak olan Kış Uykusu filmine bilet aldık. Alırken yerimizi kendimiz ekrandan seçebiliyoruz ve o sırada salonun bomboş olduğunu gördüm. Her yerde yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın yaptığı ve ödüllü denilen film için tüm salon nasıl boş olabilirdi? Neyse dedik ve gezmeye başladık. Film başlayıncaya kadar yemek yedik, gezdik, kıyafet aldık derken vakit geldi ve girdik iki numaralı salona. Bilerek salonun en üstünden almıştım fakat o da ne? Tam da bulunduğumuz yerin önü, solu, sağı hep insan kaynıyor. Fakat öyle bir kalabalık ki salonun sadece dörtte biri dolu. Şaşırdım, kaşırdım, maçıldım, saçıldım derken film başladı. İlk başlarda elbette filmin ne olduğunu yavaştan çözmeye çalışıyorsunuz. Haliyle sıkılmıyorsunuz. Fakat bu filmin aksiyonsuz, hiçbir şey anlamayacağınız berbat bir ilk yarısı var. Her dakika içinizden “herhalde bir şey olacak ve bir olaya giriş yapacaklar ve film devam edecek” diyorsunuz. Ama yok, tek iyi yer yok. Salonda insanlar sıkıntıdan patladı. Öyle ki biri gerçekten patladı ve osurdu. Bu osurukçu abiler hep bizi mi buluyor anlamıyorum ama adam bildiğin osurdu. Kim yaptı lan falan derken ilk yarısı zaten bitti. Filmin ilk yarısı inanmayacaksınız ama tam iki saatti. Normalde bir filmin süresi iki saat olur ama bu filme torpil yapmışlar gibiydi. Böyle sıkıcı bir filmi kim 3-4 saat izleyebilir ki? İlk yarısından itibaren bu filme devam etmedik ve eve döndük. Salondaki çoğu kişi de böyle yaptı herhalde.

Sinema biletleri için cinemaximum vs. uğraşmayalım diye 24 liradan olduk ama içim acıdı. İzlediğim filmde aklımda kalan veya bana anlatmak istediği tek nokta yok. Böyle konusu olan bir film tek başına izlenmez, sevgiliyle izlenmez, arkadaşınla izlenmez. Kim izler bu filmi? Kimler izlemiş de ödül vermişler? Filmin neyine ödül vermişler? Filmde rol alan kişilerin ne kadar değerli sanatçılar olduklarını biliyoruz. Rolleri de bir o kadar süper. Ama filmde neden bir şey yoktu? Bize ne anlatmak istiyordu gerçekten hala anlamadım. Hiç değilse parasını verdik konusunu anlatın da bilelim diyebileceğim biri de yok. Resmen 24 lirayı aldım, elimle çöpe attım.

Size tavsiyem gençler, abiler, ablalar, kardeşler, dayılar, yengeler, hatçeler, pelinler, zülküfler… Bu filme gitmeyin demek istemiyorum. Gidin ve ne cacık olduğunu görün diye gidin istiyorum. Madem ödül almış, madem birileri bu filmde bir şey görmüş, gidin sizde izleyin ve ne gördüğünüzü, anlatmak istediğini kafanızda kendinize sorun. Bakalım cevap alabilecek misiniz kendinizden…

Hadi öptüm üçgen vücut gençlik…

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Etiketler:
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 2 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. film izle

   Film dediğin zaten sinemada izlenir abi 🙂 O kadar çok yazmışsın ki yorulduk okumaktan…


  2. pvp serverler

   Olsun hocam bir muhabbet açılır, rahatlıkla katılırsınız. İyi yanlarından bakın 🙂

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.