Hadimi Parkı’nda pikniğe gittik aa dostlar!

Tarih: 20 Mayıs 2014 Sal 1:26 | Bu yazı 6.735 kez okundu.

Konyalı olup da Hadimi Parkı’nı bilmeyen yoktur herhalde. Ben farklı şehirden geldiğim için böyle yerlerini hiç bilmiyordum valla. Bir gün arkadaşlarla kantinde otururken laf lafı açtı ve konu pikniğe geldi. Havanın da güzel olmasıyla birlikte gaza geldik ve Konya’da yaşayan arkadaşların da bilgisine güvenerekten Hadimi Parkı’na gittik. Yeşili bol, piknik için çok müsait bir yer… Fakat bugün tek sorunumuz tatil gününe denk gelmekti. Haliyle götümüz yusuf yusuf çekerek, yer bulamazsak endişesi ile sabah tıklım tıklım dolu olan otobüsle erken vakitte gidip yer tutmak için yola koyulduk. Parka vardığımızda sabah saat 9 civarıydı. Otobüsten indiğimizde biz mi geç geldik, diğer kişiler mi erken gelmişler anlamadık ve bir anda şok geçirdik. Biz yeni kahvaltımızı yapmak için geldiğimizde insanlar çoktan yemeklerini yemiş, eğlenmeye dalmışlardı. Hangi ara uyanıp, yola çıktılar, yemeği yediler, sindirdiler ve üstüne eğleniyorlar orası meçhul… Bu gariplikle beraber boş bir yer bulma çabamız işe yaradı ve girişe yakın bir çardağın içine kendimizi atıverdik. Afedersiniz ama parkta durum öyle bir haldeydi ki inanamazsınız. İlkokul öğrencisinden tutun da koca-karısına, çingenesinden tutun da liselisine kadar herkes oradaydı. Nasıl bir yere düştüm ben yarabbim derken ortama yavaştan alışmaya başladım. Kız arkadaşların isteği üzerine hemen gidip marketten eksik alışverişi yaptık. Artık kahvaltı için malzemelerimiz hazırdı ve çatur çutur giriştik yemeğe. Yedikten sonra deli danalar gibi sindirim olayı başladı ve kimse yerinden kalkamadı. Ortamda biraz rahatlama ve sessizlik oldu derken birden kendimizi voleybol oynarken bulduk. Güneşin altında saatlerce topla oyun oynadık. Ardından sürekli topla oynamak sıktı ve biraz parkı dolaştık. Arka tarafta yer alan mini luna parka gittik. Mini luna park diyorum çünkü, Ankara’dan gelmiş biri için orası gerçekten çok küçük. Konya’da yaşayan insanları dört alet koyup luna park diye kandırmışlar her köşede, buna bizzat şahidim. Bir kaç arkadaşım ise bu kandırılma duygusunu aldırmadan gidip kamikazeye bindi ve korkudan altlarına çıktılar. Zaten ardından oradan da uzaklaştık ve geri çardağımıza geldik. Baktık boş boş oturmak olmuyor, evden getirdiğimiz okeyi kuruverdik hemen ve oynamaya başladık. Fakat 1-2 derken bu da sıcak güneşin altında zevk vermiyordu. Ne yapalım ne yapalım derken saatin 2 olduğunu farkettik ve yavaştan mangalı hazırladık. 1 saat içinde de mangal oldu ve ona da çatur çutur daldık ve bitirdik diyebilirim. Ardından ızgaranın üstünde öğrenciye yakışır şekilde çay demledik. Keyif çayından sonra da yavaştan toparlandık ve evlere dağıldık.

Yani işin özeti şu… (tüm yazıyı okumana bile gerek yok amk aslında)

Konya’da piknik için yer arıyorsanız Hadimi Parkı gayet uygun ve temiz bir yer. Gidecek olanlar var ise özellikle haftasonları ve tatil günlerinde sabahın erken saatlerinde gidip luna parka yakın yerden yer bulmanızı tavsiye ederim.

Yukarıda bahsettiğim üzere Hadimi Parkı’nda yer alan mini luna park:

1381495170

Kategori: Off-Topic
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 2 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. moda editor

   Ne güzel bir park burası bayıldım keşke benim memleketimde de olsaydı!


  2. radyo dinle

   teşekkürler

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.