Hastaların Konforu için Havalı Yatak

Tarih: 18 Ağustos 2020 Sal 0:07 | Bu yazı 514 kez okundu.

Havalı yatak: Hastaların uzun süreliğine aynı pozisyonda yatmaları sonucu önce kızarma sonra morarma ve son aşamada da yara oluşumu meydana gelmektedir. Havalı yatak ne işe yarar sorusunun cevabı yara oluşumunu engeller. Yatak yaradı olmadan havalı yatakları alıp yara oluşumunu engelleyin. Havalı yatakları kimler kullanır; uzun süre yatan hastalar, vücudunda yatmadan kaynaklı cilt yaraları oluşan hastalar, sıcak ortamlarda uzun süre aynı pozisyonda kalan hastalar (yatarak ve ya oturarak).  Vücudun yara olmasını engeller, altta kalan kısmın yani yatak ile temas eden kuşamın hava/nefes almasını sağlar, basınç dağıtmasını ve masaj yapmasını sağlar. Havalı yatak kullanmayan hastaların “uzun süre aynı pozisyonda yatmaları %85 yatak yarası oluşacaktır. Yara oluşumu ise vücudun oksijen ile temasının kesilmesi ve belirli bir bölgenin basınç dağılmasan sürekli o bölgenin basınç görmesi nedeni ile yaralardan da büyüyecektir. Bunların oluşmaması için en konforlu yataklarda yatıp bunların önüne geçebiliriz. Yatan hastalar için en etkili çözümü var en konforlu süreci bu havalı yatak ile tamamlayabilirsiniz. Havalı yataklarda her konfor hastanın kendini daha iyi hissetmesi daha rahat edebilmesi ve sağlığının daha iyi sonuç vermesi adına tasarlanmış olup sizlerin memnuniyetini üst seviyeye çıkarmak için bütçe konusunda da sizleri memnun edecektir. Hastanın havalı yatak kullanmadan önce durumun kötüye giderken havalı yatakları kullanmaya başladıktan sonra yaralarında ve ağrılarında azalma olacağını ve bunları gözlemleme fırsatı bulabildiklerinden havalı yatakları daha çok seveceğinin garantisini verebiliriz.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.