Hayat çok sikici, pardon sıkıcı.

Tarih: 06 Kasım 2012 Sal 1:09 | Bu yazı 7.813 kez okundu.

Sınav stresini ara vermeden yaşamaya devam ediyorum bu yılda.. Ders, ders, ders… Bitmiyor hiçbiri. Sınava mı hazırlayayım, konuların yetişmeme kaygısını mı düşüneyim, sınavın kötü geçebilme ihtimalini mi düşüneyim yoksa üniversite sınavını kazanamama ihtimalini mi düşüneyim? Ne boktan bir yıl benim için. Ama içimde bir umut var, kazanacaksın diyor. Evet diyorum, kazanacağım. Kazanıp siktir olup gideceğim bu çevreden, bu alıştığım sokaklardan, her dışarı çıktığımda gördüğüm pencere&balkon güzeli insanların tipsiz suratlarından… İkinci senem olduğu için ve üniversite sınavında çıkan konularda az da olsa hakim olduğum için, ilk kez sınava gireceklerin ve düzensiz çalışanların olduğu gruptan önde görüyorum kendimi.. Bu önde görüş asla götümü kaldırmıyor tabii ki. Tam tersi, onlar bana yetişebilir edasıyla daha fazla çalışmaya teşvik ediyor beni.

Her şeyi geçiyorum bazen ve düşünüyorum. “Ulan hadi kazandık da, hangi siktiğimin bölümüne gidicez?”

Bu yıl kaç kere sordum bunu kendime, bir türlü cevap alamadım. Artık kendime nasıl zor bir soru sorduysam? İnternette ebesinin amı kadar üniversite ve bölüm bulunuyor. Bende mi sorun var yoksa onlarda mı bilemedim ama kendime uygun bölüm bulamadım amk. Birkaç tane var ama onlarında puanı bulutların üzerinde. :s Bana da yerdeyken zıplayıp bulutların üstüne çıkmak kalıyor ki elbette imkansız amk. Aile baskısı yok Allah’a şükürler olsun. Artık hangi bölüm, hangi üniversite gelirse direk gidip yeni insanlar, yeni mekanlar tanımak istiyorum. Ulan hiç değilse yeni ders notları istiyorum yahu. İki yıldır aynı konuların üzerinde çalışıp duruyorum. İleri de ne sikime yarayacak bu notlar onu da merak ediyorum.

Neyse ya ben derse dönüyorum amk sizde okuyadurun. Ara ara girer yazarım.

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 4 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Kayseri Hafriyat

   Maalesef hayat başlıkta belirttiğin kadar var 🙂 malum sıkıcı olsa iyi…. :)))))


  2. Fındık

   Hayat bu ülkede çok zor. Lise bitti Üniversite sınavı hadi kazandın vize final başlıyor. Onlar bitiyor rahatladım diyorsun iş bulma çabası içindesin. İş buldun patron stresi vs. bitmiyor derler şarkısı tam ülkeme göre


  3. fındık gübresi

   Hayat bu ülkede zor olduğu kadar yorucuda. Fakat fırsatları yakalayıp değerlendirmek gerekli.


  4. Fındık Fiyatları

   Koşturmaktan nefes almadığımız. Tam Kendimize geldiğimizde 80 li yaşlarda olduğumuz bir ülkedeyiz maalesef.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.