Horlama Nasıl Oluşur Ve Kimlerde Daha Sık Rastlanır?

Tarih: 05 Mayıs 2018 Cts 11:49 | Bu yazı 901 kez okundu.

Horlamanın en öneli etken sebeplerinden biri de burun tıkanıklığıdır. Burun tıkanıklığı ile gelen horlama çözümü genelde burunu açmakla çözümlenir. Burun açıcı spreylerin kullanımına dikkat etmek ve burun tıkanıklığı sebeplerini doğru analiz etmek gerekir. Durum sadece burun tıkanıklığı ameliyatı ile çözümlenecek bir durum arz ediyorsa muayenede tespit edilip burun tıkanıklığı ameliyatı için çözüm seçeneklerine bakmak gerekir.  Horlama, nefes alıp verme sırasında havanın dar bir alandan geçmesi sonucunda yumuşak dokularda meydana gelen titreşimlerle oluşan bir ses çeşididir. Darlık arttığı taktide doğal olarak horlama boyutlarında da artış görülür.   Horlama sanılanın aksine burunda meydana gelmez. Horlama, üst solunum ve yolu dil arkasının daralmasıyla alakalı bir rahatsızlıktır.

Horlama Rahatsızlığı Hastalık Sınıfına Girer Mi?

Kesintisiz horlama eğer uykuda herhangi bir bölünmeye sebebiyet vermiyorsa hastaya herhangi bir zararının olmadığı düşünülmektedir. Bu tür horlama doktorlar arasında basit horlama olarak adlandırılır. Horlama yaşayan kişiler horladığını anlamaz bu sebeple kabul etmede sıkıntı yaşamaları doğaldır. Horlayan kişiler çevresini ciddi oranda rahatsız edebilir. Bu nedenden dolayı horlayan kişiler daha çok yakınları tarafından doktora gitmesi önerilir. Horlama basit bir rahatsızlık olabildiği gibi ciddi sorunlarında başlangıcı olabilir. Horlama problemi ülkemizde pek önemsenmez. Fakat bu çok büyük yanlıştır. Horlama sorunu ile ilgili bilgi almak sizlerin kafanızda bulunan soru işaretlerini giderebiliriz. Kafanıza takılan bütün soruları uzman ekibimize sorabilirsiniz. Horlama sorununuzun nedenini buluyor ve horlama sorununuza en uygun tedavi yöntemi belirliyoruz. Horlamak gece uyanmalarına sebep olduğundan dolayı gece dinlenmeniz gereken zamanı bir türlü bulamazsınız. Dinlenemediğiniz için hayat kaliteniz ciddi oranda düşer. Hayat kalitenizin düşmesini engellemek için bizlere danışabilirsiniz.

Burun tıkanıklığı ve burun tıkanıklığı ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak ve Dr. Süreyya ŞENELDİR’e danışmak için http://www.buruntikanikligi.net adresine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.