Hürriyet Bumerang deneyimi!

Tarih: 21 Ocak 2013 Pts 22:59 | Bu yazı 3.746 kez okundu.

Yaklaşık 3-4 ay önce Hürriyet Bumerang servisine katılmam için bir mail geldi ve olumlu cevap verip geri gönderdim. Aslında o güne kadar çok aşırı bilgim yoktu bu sistem hakkında ancak sonrasında araştırayım dedim. Gayette güzel yorumlar gördüm. O yüzden de kabul ettiğime pişman olmadım.

Bumerang servisinde çok eski olmasam da bilgi ve deneyimlerimi size aktarayım. Öncelikli olarak bumerang servisine kabul edilmeniz hiçbir anlam ifade etmiyor. Bu büyük bir gerçek. Çünkü Bumerang servisinde sayısız site kayıtlı ve bunların sadece çok azı bu servisten tam anlamıyla yararlanıyor. Hürriyet Bumerang kendi bünyesinde ayrıca Yazarkafe adında bir servis açmış. Yazarkafe denilen bu sitede paylaşılan yazılar ise sadece kaliteli içeriği olan sitelerden gelirse onaylanıyor ve yayınlanıyor. Bu yazıların Yazarkafe üzerinde yayınlanması hem sitenize ziyaretçi, hemde arama motorlarında üst sıralarda görünme fırsatı sunuyor. Böyle olması da sitenizin değerlerinin yavaş yavaş yükselmesine, içeriğinizin günlük takip edilmesine olanak sağlıyor. Hani bazı yazarlar vardır. Yazılarını çok güzel yazarlar ancak okuyucuları yoktur. İşte Yazarkafe servisi de tam da bu ihtiyacınıza derman oluyor.

Yazarkafe hakkında detaylı bilgi verecek olursam, bildiğiniz gibi Hürriyet Bumerang’da 3 üyelik tipi var. Yazarkafe bünyesinde sadece Platin üyelerin, yani kaliteli site sahiplerinin siteleri bulunuyor. Çok elit bir yer gerçekten. Yayınlanan yazıları, bünyesindeki siteleri takip ederseniz kalitelerini az çok anlayacaksınızdır zaten. Yazarkafe servisine günlük 5 adet yazı gönderebiliyorsunuz. Göndereceğiniz yazıların sitenizde de yayınlanmış olması gerekiyor. Aksi halde kesinlikle kabul etmiyorlar.

Hürriyet Bumerang yazımın ilk başında dediğim gibi tek başına işine yaramıyor. Arada büyük firmaların tanıtım yazıları, belli ücretler dahilinde sitenizde yayınlamanız isteniyor. Bu teklifler genelde yine Platin üyelere gidiyor çünkü siteleri kaliteli.. Silver veya Gold üye olmanız, tanıtım yazısı gelme ihtimalini, para kazanma ihtimalini bana göre düşürüyor. Ayrıca tanıtım yazısı teklifi gelse de Platin üyelere göre daha az ücrette geliyor. O yüzden Silver veya Gold üye iken reklam yayınlayarak, ucuz fiyatlardan sitenizi reklamlara boğmanızı tavsiye etmem. Sitenizi daha da büyütüp Platin üyeliğe geçip öyle reklamları yayınlamanız daha iyi olacaktır.

Ayrıca Hürriyet Bumerang çok kaliteli bir yönetim kadrosuna sahip. Sürekli ilgili ve çalışkan çalışanları var ve çokta beğendiğim kişiler.. Bu kişilerde insan sonuçta, onların da blogları var. Girip arada okuyorum, neler yapıyorlarmış bakmaya çalışıyorum.

Sizlere bu yazımda tecrübelerle sabitlenmiş bilgilerimi paylaşmaya çalıştım. Kimine göre doğru, kimine göre yanlıştır ancak tek gerçek var ki Hürriyet Bumerang gerçekten sitesi olan birine işe yarar bir servis. Tavsiye ederim.

Kategori: Web's
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 7 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Harun

   Bende kaydoldum ama daha tam olarak yararlanamadım.


  2. burun estetiği

   bumerang servisi oldukça kalitelidir ancak dediğiniz gibi platin üye olursanız. bunun içinde kaliteli içeriğe sahip olmanız gerçekten önemlidir. içeriği zenginleştirerek oldukça kaliteli ziyaretçillere bu servisle sahip olmak mümkün.


  3. Peugeot Çıkma Parça

   benim sitede bronz 3 aydır sildimm artık…


  4. Furkan

   Bumerang sistemini çok duydum ve inceledim fakat bir türlü karar veremedim. Olumsuz yorumlarda gördüm. Platin olabilirsen kazançlı diyenlerde var, bir denemek lazım.


  5. Hep Yazar

   Daha öncede bumerang üyeliğim mevcuttu. Ancak ödeme limiti gelen teklifler ve ödeme çekerken ki saçma kesintiler beni bumerangın gereksiz olduğu düşüncesine soktu ve bende üyeliğimi göz ardı ettim 🙂


  6. Thorin

   bilmediğim bir sistem ama incelemekte fayda var, teşekkür ederim..


  7. zirkonyum diş

   valla hiç beğenmedim bumerangı bişeyde anlamadım sistemlerinden nasıl makale yayınlayacazki

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.