İnşaatlarda Kullanılan Büyük Makineler

Tarih: 23 Nisan 2018 Pts 15:02 | Bu yazı 1.073 kez okundu.

Tersiyer Kırıcı çeşitleri yani diğer bir ismi ile kum makinesi tek şase  olarak tek bir tır ile çekilebilir şekilde tasarlanmıştır. Özel bir şekilde yapılmış olan tasarımı sayesinde ve yüksek güce sahip olan performansıyla bu tersiyer kırıcı çeşitleri birçok işletmenin çalışma alanlarını genişletebilmek için tercihi olmuştur. Besleyici Sistemi ve besleyici sisteme bağlı olarak çalışan Haznesi ile Besleyici sistemi tam olarak sistem içindeki yapışmaları engelleyebilmek amacı ile konveyör bantları ile çalışma göstermektedir. Bu sayede sorunsuz bir şekilde çalışma gösterdiği gibi, minimum bakım da bu işlemlerle birlikte tersiyer kırıcı çeşitlerinde sunulmaktadır. Mobil Kum Makinesi değişik iş kollarında geniş bir yelpazeye dayalı olarak kullanılmaktadır. Mobil konkasör tesislerinin genel olarak kullanımları çeşitliliğe bağlı olarak elek üstü veya elek altında kalan kısmı ile kullanılmayan ürünlerini kum haline sokarak ve bu şekilde kullanıma sunmak ve gerekenlerin tam olarak uygulanmasını sağlayarak yapmak için tasarlanmış mobil tersiyer kırıcılıları olarak bilinmektedir.

 Ekskavatör, Besleyici haznesi ve bir çok parçası ile birlikte loder ile tesisten direk olarak konveyörle beslemeye geçerek bu her alanda kullanıma uygundur. Mobil olarak değil de bu sistem ile çalışan makineler seyyar tersiyer kırıcılar olarak günümüzde kullanılır ve her kullanıcı tarafından bunların mobil oldukları bilinir. Makineleşen hayatımızda bir çok makine çeşidinin içinde kullanılan ve bu alanda hizmet vermekte olan kırma eleme tesisi sistemleri üzerinde de bir çok makine çeşidi kullanılmaktadır. Bu makine çeşitleri çok büyük olmalarından dolayı çoğu inşaat işlerinde kullanılır. İnşaat işlerinde kullanılmakta olan bu makinelerin bazıları beton santrali olarak ürünlerin hepsinin ayağına gitmesi gereken makinelerdir. Makineler içinde büyük tırlar ile taşınan malzemeler beton santralleri içinde ezilerek küçültülür ve inşaatların temizliğinde ve inşaat malzemesi olan kum olarak kullanılmaktadır. Genel olarak bakıldığında geniş iş kolları için büyük merkezlerde hazır bir şekilde kiralanmaya müsait olarak duran beton santrallerini kullanmak her iş kolunda olduğu gibi her inşaatta kaliteyi artırmak maksadı ile kullanılmaktadır. Bu kullanım her alanda inşaatlarda yapılır.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.