iPhone 6S Deji 2300mAh batarya aldım

Tarih: 04 Şubat 2020 Sal 0:47 | Bu yazı 2.042 kez okundu.

Çoğu cihazda olduğu gibi iPhone 6S’in de bataryası çıkmıyor biliyorsun. Eğer cihazın ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorsan, bunu çözmek için mutlaka servis yüzü görmen gerekiyor. Servise giden cihazlara da açıkçası pek iyi gözle bakılmıyor. Tamir görmüş çoğu cihaza ileride de tekrar bozulur gözüyle bakılıyor olsa gerek pek de iyi bakılmıyor. Alırken de satarken de bu böyle. Bu düşünce tarzı herkesin bilinç altında vardır biraz, sende de var değil mi?

Telefon eskidi artık batarya değiştirmek yerine yeni telefon alayım desem ona da para yok. Fiyatlar maşallah görmeyeli çok yükselmiş. Gidip de bir telefona 7-8 bin lira vermek delilik gibi geliyor. Gidip de 2-3 binlik bir telefon alsam bir yıla kalmadan eskiyecekmiş hissi oluşuyor. Ki bu hissimde de haksız değilim. Bilerek güncellemelerle telefonları yavaşlatmalarından dolayı artık yeni cihaz alma hevesini de bırakmadılar. Ben de internette bir araştırma yapıp sağlam bir batarya alayım, en azından 1 yıl daha beni idare etsin diye başlıkta belirttiğim DEJİ marka bir batarya aldım. Apple, fabrika çıkışı olarak iPhone 6S cihazlarını 1800mAh batarya ile piyasaya çıkarmıştı. DEJİ ise bu bataryanın mAh değerini arttırıp 2300 olarak piyasaya sunmuş ve adına da mucizevi batarya demiş. Orijinalinden ne kadar farkı olur bilmiyorum ama internette orijinal diye satılan çoğu isimsiz bataryadan iyi olduğunu düşünüyorum.

Bu bataryayı alma niyetinde olup internette araştırma yapan herkes bu tarzda bir yazıyı isterdi sanırım. Sonuçta serviste 400-500 liraya batarya değiştirmek yerine 90-100 liraya bu işi çözebilmek insanı cezbediyor ve daha önce yaşanmış sonuçlarını insanlar görmek istiyor. Biraz da o yüzden bloğumda yer vermek istedim bu tarz bir yazıyı. İnternette ürünlere paralı yorum yaptıranları gördükten sonra artık okuduğum çoğu yoruma inanmadığım için, Deji’nin bataryaları hakkında yapılan çoğu yorumu da görmezden geldim.

İnternetten bu bataryayı almanın tek negatif yanı, kapağı açılmayan bir telefonu açıp bataryasını sorunsuz şekilde değiştirmeye çalışmak oluyor ne yazık ki. Bataryanın yanında telefonu açabileceğiniz tüm aparatlar gönderiliyor ama ince işçilik istiyor. Çoğu YouTube videosunda batarya takıp çıkartma işlemini gösteriyorlar ama videoda anlatılanı yapmaya çalışıp bir o kadar da yapamayan insanların yorumlarını gördüm. Açarken en ufak hatalı bir hareket ekranın filminin komple kopmasına neden oluyor ve bataryayı takamadan elinizdeki ekrandan da oluyorsunuz. Sonra niye servise vermedim pişmanlığı, saymalar-sövmeler, cepten ekstra çıkarak paraları düşünmeler diye uzayıp gidiyor kafanızda düşünceler. İşi bilmiyorsanız bir telefoncuya 15-20 lira verip taktırmanızı öneririm.

Bataryanın performansını doğru olarak size aktarabilmem için ilerleyen dönemde tekrardan bu konumu güncelleyeceğim.

26 Mart 2020: Bataryayı kullanalı yaklaşık 2 ay oluyor. Performans çok çok iyi. En az 24 saat idare ediyor. Orijinale yakın bir performans var.

24 Ekim 2020: Batarya hızlı bitmeye başladı. Yüklü olan uygulamaların her geçen gün yeni güncelleme getirip telefonda daha fazla yer kapladığını düşünüyorum. Hala ayarlarda pil sağlığı %100 gösteriyor ama ilk aldığım güne oranla bariz fark var. Aynı uygulamalarla 24 saati rahat görebiliyorken şimdi 12 saati zor görüyorum. Batarya bitiyor sanırım. Konuyu açtığım tarihten bugüne 9 ay geçmiş. Kararı siz verin.

Konuyu daha güncellemeyeceğim çünkü yakında cihaz değişikliğine gideceğim. Haliyle güncellemeler buraya kadar.

Kategori: Teknolojik
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında bir yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!

  1. Aynı sorundan muzdariptim bende en azından beni 6-7 ay götürecek bir çözüm yolu ararken yazına denk gelmemin büyük bir şans olduğunu düşünüyorum 🙂
   Uzun vadede çok yüksek bir performans beklemesem de kısa vadede benim için en mantıklı çözüm olarak bu geliyor.
   Önerilerin için teşekkürler Ersin bu yazılarının artması dileğiyle… 🙂

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.