Knight Online tekrar başladım!

Tarih: 11 Şubat 2016 Per 19:21 | Bu yazı 5.031 kez okundu.

Lise yıllarımda okuldan kaçıp sürekli zamanımı çalan bu oyunun sıfırlandığını duydum ve tekrardan girip ufaktan zaman geçireyim dedim sayın okuyan. Ama oyun eski tadında değil. Oynayan kişi sayısı azalmış, exp kasıp seviye yükseltmek kolaylaşmış ve oyunda her şey para olmuş. Haliyle insanın oynayası pek gelmiyor ama başlamışken 80 yapmadan bırakmayayım diyorsunuz ve sürekli devam ediyorsunuz. En azından bende böyle şuan.

Dediğim gibi oyunda eskisi kadar çok kullanıcı yok. Aslında var ama sürekli yeni server açıp kullanıcı çekmeye çalışan ve bu kullanıcılardan para kazanmaya çalışan bir oyun yönetimi oldukça sürekli serverlarda bir boşluk olacaktır. Açılmış olan serverlarda başlayıp ortam kuramayan ve tutunamayan insanlar otomatik olarak kendisini sıfırdan bir serverda başlatma ihtiyacı duyuyor. Bu da ekstra zaman kaydı ve nakit kaybı oluyor. Aslında bir yönden bakarsanız da iyi yapıyorlar. Bütün exp slotları önceden kaynaşmış, tanışmış olan clan partileriyle dolu. Haliyle exp premium bile alsanız kasılamıyorsunuz. Exp premium demişken, exp premium şuan SteamKo’da normal expin 3 katını kazandırmakta. Ortalama 15 gün içinde 80 level olabiliyorsunuz sürekli partide kasılarak. Ama bunun bile ücreti 300 liraya kadar çıkıyor. Çünkü exp kasmak için sadece exp premium değil; genie, genie hammer ve pot-mana gerekiyor. Genie’yi bundan 6-7 sene önce oyunu bırakmış olan arkadaşlarımız bilmezler. Kısaca onu da hemen açıklayayım. Knight Online artık koxplardan o kadar bıkmış olacak ki bu hilelere bir dur demek adına ve işi ticarete döküp para kazanmak adına Genie adında kendi koxpunu çıkartmış. Genie hammer ise sürekli rpr yapmamanız için çıkarttığı 30 adetlik scroll.

Yani işin özeti; oyuna başlayacaksanız cebinizde kafadan 500 lira olacak. Olacak ki exp kasarak 80 olurken bu saydığım şeyleri bittikçe tekrar almanız gerekiyor. Haliyle bayağı bir masraflı oluyor. Oysa ki bundan 6-7 sene önce biz 500-600 liraya dizili char satın alırdık. Oyun çok değişmiş. Tamamen bir ticarethane edası var ama insanlar sıfırdan bildikleri ve bağımlılık yaratan bir oyunu buldukları için kaçırmak istemiyorlar sanırım.

Her neyse. Oyuna başlayacak varsa hiç başlamasın. Hele clan vs. gibi ortamınız yoksa ekstra uzak durun. Olmuyor yani. Başlayacaksanız da yeni server gelmesini bekleyin. Xigenon’da 80 olayım derken hoop Pathos serverini açtılar ve oyuncuların çoğu oraya geçti. Serverda gözle görülür bir boşalma oldu. Haliyle insan kendine soruyor neden uğraşıyorum o zaman diye. Parası olan adama her yol paris zaten. Her türlü oyunda yer bulur kendine.

Xigenon serverlerinde şuan 75 level bir warrior kasmaktayım ve benim gözlemlerim bu şekilde. Yakında ben bırakacağım. Başlamadıysanız uzak durun, uzak durun. Bunu 500 kere yazabilirim. Ne tadı var ne tuzu. Eski zevki yok.

Knight Online bırakmamla ilgili de ayrıca yazarım herhalde. O yazımda görüşmek üzere.

facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 31 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Handy Kaufen

   Bundan 10 sene öncesinde günümüzün 20 saatini bu oyuna ayırdığımızı bilirim. O zamanların teknolojisine göre çok kaliteli ve zevkli bir oyundu. Şu an için aynı yorumları yapabilir miyim? Hayır. Bir oyun kendini hiç mi geliştirmez? Steam’e geçiş yaptılar diye oyunu tekrar deneyenler oldu ama başladıkları gibi bıraktılar. Knight Online köklü değişikliklere gitmemesi durumunda eski oyuncu kitlesine kavuşamayacaktır.


  2. Teknoloji ve Tasarım

   Oyunun eski zevki vereceğine inanmıyorum , şahsi fikrim zaman kaybı.


  3. ibrahim

   Ah Ah lise yıllarımz geçti knight oynayarak Steama geçmesi ile ben tekrar başladım.


  4. koltuk örtüsü

   vazgecemiom bendeya


  5. Teknolojo

   Doğrusu eğlenceli bir konu olmuş.) Bizleri yazınız ile geçmişede götürdünüz. Eski tadı kalmadığı bir gerçek. Paylaşımınız için teşekkürler!


  6. vizyondaki filmler

   Knight çok çabalıyor tekrar oyuncu kazanmak için fakat eskisi kadar rağbet göreceğini düşünmüyorum. Başlayan arkadaşlarım oldu fakat bıraktılar yeniden.


  7. ozan

   Eskiden bende çok oynardım, zaman geçtikçe yeni oyunlar çıktıkça oynayanlar azaldı.


  8. baran

   hayatımı verdigim oyun belki oynamasaydım şuan mit de okuyordum eheh…


  9. Sohbet

   Eskiden çok oynanan bir oyundu.Diğer oyunlar ve reklamların geliştirilmesi sonucu oyunun kullanıcıları yenilemeler yapılmadığı reklamlara önem verilmemesi sonucu azaldı ilgi normal olarak yeniden başlarsa çok iyi olur ama gelişen teknolojik alt yapı ile birleştirilmesi gerekli.


  10. Yüksel TEMEL

   İlk çıktığı dönem (2004)’den 2009’a kadar oynadım. En zevkli zamanlar 2005 – 2007 dönemleriydi ve çılgınlar gibi efsaneler ne yapmuş diye haberlerini alır, takip eder heyecanlanırdık. En popüler oyun olduğu için çok ta iyi bütçe sağladı şirket. Durum böyle olunca daha çok para kazanabilmek için pathos gloves, kanat, krowaz gibi çok çok saçma itemler ve silahlar çıkardılar. Haliyle bu durumda ticaret işi olan bu oyun user bakımından sevilmemeye başladı. Şuan şirket sabırları halen zorluyor ve durmadan server açıp para kazanmanın peşinde. Halbu ki 2005 dönemindeki eski knight online serveri açsalar bi ton user tekrar başlar. şahsen ben çok saçma itemler ve herşeyi paraya döktükleri için bıraktım. İyi de yaptım ama hatıralar ölmez…

   Beramus > CalvinKlein


  11. Radyo Tiyatrosu

   Knight eskidi artık bende zamanında oynadım ama henüz yeni başladıysanız geri dönüş hala mümkün 😀 Lol çok daha zevkli 🙂


  12. sohbet

   Bu oyun bildim bileli var, gerçekten bağımlısı çok ya uzun süre daha devam edeceğini düşünüyorum.


  13. SanalCayir

   Şuanda oynanıyormu hala onu merak ediyorum 😀 eskiden bayağı hastası vardı


  14. PSD indir

   Nerde o eski online oyun günlerindeki neşemiz 🙂


  15. elazığ oto kiralama

   Knight çok çabalıyor tekrar oyuncu kazanmak için fakat eskisi kadar rağbet göreceğini düşünmüyorum . hiç boşa başlamayın tekrar bırakacaksınız


  16. Nurullah

   Benide başlatacaksın abi ya 🙂


  17. kale yetkili servisi

   Artık tat vermiyor. Eskiden güzeldi.


  18. Kabızlığın nedenleri nelerdir

   birzamanlar Muonline oynuyordum bütün günümü zamanımı alıyordu. Sonra knight online oynamaya başladım en sonunda bağımlı oldum ve bıraktım. ileri derece de bağımlılık yapıyor.


  19. turkcell bedava internet

   90lı neslin katili bir oyundur,steam’a geçmeden önce aşırı hilelerden dolayı bırakmıştım,ipin ucu gerçekten kaçmıştı diyebiliriz…


  20. Anıl ATEK

   Bende 3 sene kadar gece gündüz oynamış ve bırakmış biri olarak koxperler vs. tamamen temizlenip , yönetimin bu herşeyi paraya dökme sevdası geçmeden oyunun tekrar eski kitleye ulaşması gerçekten çok zor olduğunu düşünüyorum .


  21. çeyrek altın ne kadar

   Bir dönemin efsane oyunuydu fakat o efsane olmasını koruyamadı oyun yapımcıları….hatırlarım da sabahlardık.Savaşlara girerdik umarım aynı keyfi verir


  22. özge

   Çok güzel bi yazı olmuş. Elinize sağlık. Sitenizi de çok beğendim bu arada. bu bilgiyi sitemde paylaşabilir miyim. Kaynak göstererek tabi. TŞK ederim şimdiden.


  23. rusya vizesi

   knight güzel bir oyundur ya. Kimse güzel değil diyemez.


  24. bulgaristan konsolosluğu randevu

   Knight bende oynuyorum ersin. Çok güzel bir oyun.


  25. mehmet kaya

   bu oyunu yıllar once goruyordum okuldayken ama sanki digerlerinin golgesinde kaldı gibi.


  26. Now Güzellik Salonu

   Şuanda oynanıyormu hala onu merak ediyorum ? eskiden bayağı hastası vardı


  27. Sesli chat

   Eğlenceli bir oyun bi kaç kes oynadım teşekürler.


  28. Kişisel Blog

   Steam’e gelmesiyle birlikte eski oyuncuları az da olsa yeniden kazanabildi diyebilirim. Fakat şuan gerek usko gerekse steamko’da oynayan oyuncuların %90’ı eski oyunculardır.


  29. Sesli

   Biz zamanlar hastasıydım bende tekrar dönüş yapabilirim Knighte


  30. Metro Tesisat

   Knight eski günlerini mumla arıyor fakat bence ne yaparsa yapsın eski günlerine ulaşamaz çok büyük bir güncelleme almadıkça.


  31. çamdibi klima

   9 yıl internet cafe işlettim ve hep online oyunlardan bağımlılık yaptığı gerekçesi ile uzak durdum. Zaman zaman iyi ki de yapmışım diyorum fakat Knight Online sayesinde iyi de bir gelir elde edebilirdim ama bunun karşılığında zamanımın çoğunu vermem gerekiyordu. Elde edilen gelir iyi olabilir lakin bir de neler götürdüğüne bakmak gerekir. Bence kazanılan para verilen zamanı karşılamıyor. Saygılarımla.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.