Kolayevim İle Kimler Ev Alabilir?

Tarih: 28 Mayıs 2021 Cum 10:55 | Bu yazı 424 kez okundu.

Kendine özgü tasarruf yöntemleri kullanarak faizsiz vade farksız kira öder gibi insanları ev sahibi yapan Kolayevim farklı seçenekler sunar. Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes gayrimenkul satın alabilir. Düşük, orta ya da yüksek gelir grubundaki insanların tamamı aynı şartlar altında Kolayevim avantajlarından yararlanır. İnsanlar hiç peşinat vermeden rahatlıkla kendi belirledikleri şartlar ile ev sahibi olabilir. Ev almaya karar veren yatırımcı aylık taksitleri kendisi belirler.

Kolayevim Avantajlarından Herkes Yararlanır

Sıra tespiti tasarruf yöntemi ve konut değer endeksi tasarruf yöntemi olmak üzere iki farklı yöntem sunan Kolayevim herkese avantajları etkin bir şekilde kullanma olanağı tanır. Taksitli ev alma yöntemleri ile 120 ay taksit seçeneği sunulurken Kolayevim ile bu seçenek çok daha uzun vadeye yayılabilir. 20 kişilik hatta 480 kişiliğe kadar artan sayıdaki tasarruf programlarına dahil olmak söz konusu. Kolayevim asla konut almak isteyenler arasında ayrım yapmaz, ev sahibi olmak isteyen her Türk vatandaşı Kolayevim tasarruf yöntemini kullanarak hayallerine kavuşabilir.

Ayrıcalıklı 4 Farklı Yöntem

Kişi aylık geliri, bütçesi ve şartlarına göre kendi ödeme planını kendisi oluşturur. Katılımcılar arasında kesinlikle adil ve eşit davranılır. Ev sahibi olmak isteyenlere Kolayevim tarafından sıra tespiti tasarruf yöntemi, sıra tespiti tasarruf yöntemi versiyon 2, serbest planlı tasarruf yöntemi ve konut değer endeksli tasarruf yöntemi olmak üzere 4 farklı tasarruf modeli sunulur. Kolayevim avantajları ile ev sahibi olanlara;

 • Faiz vade farkı ya da kira yardımı gibi ek maliyet zorunluluğu getirilmez
 • Tasarruf programlarına dahil olarak taksitler belirlenir
 • Gayrimenkul çok daha ucuza mal edilir
 • Borç çok daha kısa sürede bitirilir
 • Birçok taksitli ev alma yöntemine göre kolay evimde daha kısa sürede ev sahibi olunur.

Peşinat Ve Ara Ödeme Yok

Faizsiz ev alma modeli olan Kolayevim’de peşinat zorunluluğu yok, ancak peşinat vermek isteyenler buna göre ödeme planı seçebilir. Peşinat verenler ayrıca evlerini çok daha erken bir tarihte teslim alırken aynı zamanda borcunu da olması gerekenden çok daha kısa sürede bitirir. Peşinat zorunluluğu olmadığı gibi ara ödeme zorunluluğu da olmayan ev alma modelinde katılımcılara ara ödeme yapma avantajı da sunulur. Bu avantaj ile birlikte yararlanan katılımcı evini yine erken tarihte teslim alır ve borcunu daha erken sürede bitirir.

Tasarrufa Dayalı Ev Alma Modeli

Tasarrufa dayalı ev alma modelinde hiçbir şekilde faiz, vade farkı, kira ödemesi gibi başka farklar bulunmaz, fark ödemeden ev sahibi olanlar aynı zamanda evi değeri üzerinden öderler. Türkiye’nin istediği şehrinden istediği fiyata herkes kolaylıkla ev satın alabilir. 20 40 60 hatta 480 kişilik tasarruf programlarından herhangi birini seçen her katılımcı aylık ödemek istediği taksiti kendisi belirler.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.