Kombi Petek Vanası Ayarları Nasıl Yapılır? Kombi Reglaj Ayarı Nedir?

Tarih: 15 Mart 2022 Sal 20:58 | Bu yazı 361 kez okundu.

hand rotate temperature adjuster of water heater. High temp

Kombinizi daha verimli ve daha tasarruflu bir şekilde kullanabileceği bir takım basit ancak oldukça etkili ayarlar bulunuyor. Sıcak su vasıtasıyla evinizin her alanını etkili bir şekilde ısıtan kombinizden daha faza verim alabilmenizi sağlayacak küçük ayarları uygulamada hassasiyet göstermelisiniz. Kombinizin petek vanası ayarları da bunların ilk sırasında yer alıyor. Kombi kullanıcıları tarafından pek bilinmiyor olsa da kombinize bağlı olan tüm peteklerinizin eşit şekilde ısıtılmasını sağlayacak kombi petek vanası ayarı bulunuyor. Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimize sıkça gelen şikayetlerden birisi olan peteklerin aynı derece ısınmaması şikayetlerinin çözümü de bu petek vanası ayarı ile sağlanabiliyor.

Kombi Reglaj Ayarı Nedir?

Kombi petek vanası ayarı veya diğer teknik adıyla kombi reglaj ayarı sayesinde sisteme bağlı olan peteklerinizin her birinin eşit derece sıcaklığa sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Kombi reglaj ayarı sayesinde tüm kombilerinizin eşit derecede ısıtma gerçekleştirebilmesini sağlamış olursunuz. Kombinizin reglaj ayarının yapılması durumunda özellikle kombiye yakında bulunan petekler ile daha uzak mesafelerde bulunan petekler arasında sıcaklık farkı oluşması sorununa çözüm oluşturabilirsiniz. Pendik Bosch Servisi merkezimizde sürekli gelen kombi arıza bildirimlerinden birisi olan kombinin uzaktaki petekleri, yakındaki peteklere nazaran daha az ısıtması sorununun çözümünü sağlamış olursunuz.

Kombi Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır?

Tüm kombi kullanıcılarının muhakkak yapmaları gereken temel kombi kullanım uygulamalarından birisidir. Kombi kullanımında reglaj ayarını bireysel olarak da gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Son derece basit bir işlem olan reglaj ayarını gerçekleştirebilmek için evinizde sisteme dahil olan tüm peteklerin vanalarını tamamen açmalısınız. Peteklerinizin vanalarını açtıktan sonra kombinize en yakın konumda bulunan peteğin üst vanasını tamamen kapatın. İlk peteğin kapattığınız vanasını yarım tur çevirerek açın. Bu işlemi daha sonra sırasıyla kombinizden uzaklaşacak şekilde diğer peteklerinize de yapın. Ancak her yeni petekte üst vanayı bir öncekine göre biraz daha fazla açmalısınız. Bu şekilde tüm peteklerinizin aynı sıcaklık derecesine sahip olmasını sağlayın. Bu işlem 10 ile 15 dakikalık bir süreçte tüm petekleri aynı sıcaklık derecesine getirecektir. Bu işlem ile yine petekler arasında sıcaklık farkının olduğunu belirlemeniz halinde ise mutlaka profesyonel AtaşehirBosch Servisi hizmetlerinden destek almalısınız.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.