Kombiye Su Doldurma Nedir? Kombiye Su Neden Doldurulur? Kombi Su Doldurma Nasıl Yapılır?

Tarih: 06 Ekim 2021 Çar 0:56 | Bu yazı 354 kez okundu.

Kullanımı sırasında kombilerde “su basıncı” şeklinde bir olguyla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kombi kullanıcılarının mutlaka düzenli olarak takibatını yapması gereken su basıncının seviyesine göre kombiye su takviyesi yapılması gerekir. Bu işlem su basma veya su doldurma olarak telaffuz edilir. Kombiye su doldurma işlemi sayesinde kombinin stabil ve güvenli şekilde çalışabilmesi için su basıncı dengesine yeniden kavuşabilmesi sağlanabilmektedir. Kombiye su doldurma işlemi profesyonel Kartal Ferroli Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmaya gerek olmadan, kullanıcı tarafından bireysel olarak da gerçekleştirilebilen basit bir işlemdir.

Kombiye Su Doldurma İşlemi Neden Yapılır?

Kombiye su doldurma işlemleri, kombinin su basıncının düşmesi durumunda yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü kombinin kazanında yeterli basınç olmaması durumunda ısıtma fonksiyonunu tam olarak yerine getiremez. Bu durum kombi cihazlarının ön panelinde yer alan paneldeki basınç göstergesi aracılığıyla takip edilebilir.

Kombinin ön panelinde bulunan basınç göstergesinde “basınç seviyesi” 1 barın altına düşmesi durumunda sistem kapanabilir veya ısıtma performansında ciddi bir kayıp meydana gelir. Bu kaybın veya çalışmanın engellenmesinin önüne geçilebilmesi için kazandaki basınç seviyesini arttırmak gerekir. Kombi kazanındaki basınç seviyesini arttırabilmek/dengeleyebilmek için de su takviyesi yapılması gerekir. Çekmeköy Beko Servisi merkezi uzmanlarımız performanslı ve güvenli bir çalışma için kombideki su basınç seviyesinin 1 bar ile 1.5 bar aralığında olmasını önermektedir.

Kombinin Su Doldurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kombiye su doldurma işlemi, pratik şekilde kullanıcılar tarafından gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Kombinin düşen basıncını yükseltebilmek maksadıyla yapılan bu işlemi, kombinin alt kısmında yer alan “kombi su doldurma vanası” aracılığıyla yapabilmek mümkündür. Kombinin alt kısmında yer alan ve genellikle “mavi” renkte olan vananın açılmasıyla birlikte kombi kazanına su girişi sağlanır. Su girişiyle birlikte kazandaki basınç artmaya devam edecektir.

İdeal miktarda kombiye su doldurma işlemi için su giriş vanasının açık olduğu süre boyunca gösterge panelindeki basınç seviyesinin kontrol edilmesi gerekir. Su basınç göstergesinde ibre 1.5 bar seviyesine geldiğinde, kombinin su doldurma vanasının kapatılması gerekir. Kombide su basınç seviyesi bu işlemlerle bir türlü yükseltilemiyor veya sık sık su basıncının düşmesi sorunu yaşanıyorsa çözüm için mutlaka en kısa sürede Üsküdar Demirdöküm Kombi Servisi hizmetlerimizden destek almalısınız.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.