Nexus 10 çıkmış da bizim haberimiz yok!

Tarih: 27 Aralık 2012 Per 23:18 | Bu yazı 3.096 kez okundu.

Daha iki gün önce nexus 7 hayranıyım diye dolaşıyordum yahu. Taa ki bugün donanımhaber forumlarında nexus 10 konusu görene kadar… Meğer Nexus 7’den sonra Nexus 10’da çıkmış. Ama Nexus 7 avrupa pazarında satılıyorken Nexus 10 henüz daha ülkemize bile gelmemiş. Çünkü yeni çıkmış ve sadece ABD’de satılıyor.

Nexus 7 ile Nexus 10 tabletleri arasındaki farklara baktığımda, gerçekten aşırı fark olduğunu görüyorum genco… Nexus 7’de Asus derken Nexus 10’da Samsung diyoruz. Bu duruma şaştım kaldım bi an.. Özelliklerine bakacak olursak da ekranı, işlemcisi, performansı çok daha iyi düzeyde. Alan arkadaşta çok beğenmiş ve memnun kalmış görünecek ki hemen foruma incelemesini koymuş. Nexus 7 32 gb’lik modeli ülkemizde yaklaşık olarak 600 liraya satılırken, Nexus 10 ABD’de 1000 liraya satılıyor. Şu an Nexus 10’un ülkemize geldiğini düşünemiyorum bile. Kar farkı, gümrük bedeli vb. derken ülkemizdeki firmalar o 1000 liralık tableti sana 2000 liradan satmaya kalkıyor. Hal böyle olunca “hassiktir lan ordan” diyesi geliyor insanın… Zaten şu anda da ABD’de birçok sitede satışı yok durumda. Çünkü stokları direk eritmişler. Önüne gelen almış bir tane tablet..

Neyse seni Nexus 10 şaheserinin resimleri ile baş başa bırakıyorum. Müthiş ürünün detaylı resimlerine veya videolarına internetten ulaşabilirsin. İncelemelerini bulmak istersen de sadece ingilizce bulursun diye tahmin ediyorum.

 

Kategori: Teknolojik
facebook Twitter friendfeed
Etiketler:
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.