Hayranınım Nexus 7 ve Dark Evo r9720!

Tarih: 25 Aralık 2012 Sal 21:03 | Bu yazı 3.807 kez okundu.

Teknolojiyle iç içe yaşayan insan olduğum için telefon, netbook, notebook, masaüstü bilgisayar, dijital fotoğraf makinesi, kamera falan filan derken bir baktım ki tabletim eksik. İlk başlarda uyduruk bir ürün arıyordum. Çünkü elimde Galaxy 2, kucağımda asus 1215n netbook varken tablete ne ihtiyacım olacak ki diye düşündüm. Ama sonradan fark ediyorsun ki birden kapılmışsın o rüzgara. En dandik tablete bakarken kendimi 400-500 liralık tabletlerin özelliklerine, o ürün hakkındaki yorumlara bakarken buldum. Ama gerçekten denildiği kadar da var. Tabletler özellikleriyle bilgisayarlara taş çıkartıyor gerçekten.

DH olsun, Vatan Computer olsun, Bimeks olsun, Teknosa olsun birçok teknolojik siteyi gezdim, ürünlerin özelliklerine baktım, fiyatlarına baktım, kıyaslama-karşılaştırma yaptım ama sadece iki ürünü çok beğendim. Bu ürünlerde zaten en üst seviyedeki tabletler. iPad alamıyorsanız kesinlikle bu ürünlere bakmalısınız. iPad gibi tabletler ne kadar iyi olursa olsun ben o kadar para vermeye karşıyım valla. 2bin liraya tablet mi olur yahu? Alanlara şaşıyorum valla. Neyse konumuza dönelim biz. İki ürün beğendiğimi söylemiştim. İlk ürün Google ile Asus karışımı bir cihaz olan Nexus 7… Gerçekten harika bir cihaz ancak özellikleri çok kısıtlanmış. Özelliklerini internette rahatça bulabilirsiniz o yüzden hiç detaya girmeyeceğim. Bir diğer ürün ise Dark Evo r9720 adında bir cihaz. Her şeyiyle dört dörtlük ve 2bin liralık iPad’e tur bindirir cinsten. Özellikleri gerçekten müthiş. Şimdi bazılarınız “iPad ile o kıyaslanır mı amk?” diyecek ama benimde cevabım gecikmeyecek tabi. “Markaya bakıp, tuş dokunuşu hassaslığına bakıp da 2bin lira verilmez be kardeşim.” Şu bahsettiğim Dark Evo r9720 ürününü internette bir araştırın derim, herkes o kadar olumlu yorum yazmış ki ilk defa bir teknolojik ürün araştırırken olumsuz mesaja rastlamadım.

Dark Evo r9720 tabletini Nexus 7 ile kıyaslayacak olursak fiyat farkları çok yok ancak özellik istiyorsanız mutlaka Dark Evo derim. Ancak sadece marka ve yazılımsal olarak daha önde olmak istiyorsanız da Nexus 7 derim. Ayrıca tablette en beğendiğim özellik; normal telefona göre büyük olması. Ancak Nexus 7 tableti 7inç olduğu için tek el ile bile kullanabilirsiniz. Ancak Dark Evo öyle değil. Mutlaka çift el istiyor büyüklüğüyle… Hem oyunlarda, programlarda vb. büyük ekran şart bence. Sonuçta telefon değil tablet alıyoruz, farkları olmalı diye düşünüyorum.

İlerleyen günlerde yeni yıla gireceğiz. Dolayısıyla yeni ürünler çıkabilir. O yüzden almak için biraz beklemek gerek. Eğer bu dönemlerde alacaksanız sizde bekleyin bence. Yoksa yeni aldığınız ürünü eski gibi görmeye başlarsınız ve hevesiniz kaçar.

Kategori: Teknolojik
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 2 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. cep telefonu

   Nexux piyasa şartlarında çok fazla ilgi görmesede bence oldukça kullanışlı özelliklere sahip.


  2. Nexus

   GSM şirketlerinin hatlarla beraber verdiği telefon havuzuna girebilirse satış patlaması yapacak telefonlar.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.