Niye rap dinlemekten bıkmıyorsam?…

Tarih: 04 Ağustos 2012 Cts 6:34 | Bu yazı 4.317 kez okundu.

Başlıkta da belirttiğim gibi, evet rap dinlemekten bıkmıyorum. Büyük bir haz veriyor bana rap müzik dinlemek.. Ama öyle internette sokak serserileri tarafından yayınlanan amatör ve arabesk rap tarzları değil tabii ki..

Geçen mp3 player ile kafa dağıtırken, dinlediğim müziklerin artık eskidiğini ve sürekli aynı şarkıları dinlediğimi fark ettim. Özellikle de aynı rap parçaları olunca, insanın artık hiç dinleyesi gelmiyor. İnsanı bir süre sonra hayattan soğutmaya başlayan neden olabiliyor sizin için.. Anlatabiliyorum dimi? Bende bu durumu ortadan kaldırmak üzere youtube.com‘a girip dinlediğim şarkıcıların yeni parçalarını araştırmaya koyuldum. Tabi bir yandan dinlediğim sanatçıları araştırırken, öteki yandan da yeni şarkıcılar bulup arşivimi genişletme çabasındaydım. Böylelikle aldığım haz kapasitesini tavan yaptıracaktım.

Benim dinlediğim şarkıcıları bildiğinizi pek sanmıyorum o yüzden şimdiden yazayım; canfeza, grogi, hayki, anıl piyancı, red (bazı şarkılarını) ve daha saymadıklarım… Son olarak indigo‘yu dinlemeye başladım. İndigo‘yu dinlememe en büyük etken videolarında ki doğallık ve şarkılarındaki sözler… Benim için şarkı isterse boktan olsun. Ama bir mısrası bile benim kulağıma hoş geliyorsa ben o müziği sonuna kadar dinlerim. Hatta sonuna kadarı bırak, tekrar tekrar dinlerim. Öyle bir psikopat yönüm var. Zevk meselesi tabii bu size saçma gelebilir ama durum bu.

Herneyse sevgililerim.. Şans eseri youtube.com üzerinde indigo‘nun “kadınlar” adlı parçasını dinledim. Şarkının adından da anlayacağınız üzere kadın, aşk, eski sevgili ve üzerine birazda leblebi eklenmiş bir şarkı.. Aslında indigo’yu dinlemeye beni teşvik ettiren bu şarkıdır. Ardından diğer rapci gardaşlarımız ile yaptığı düetleri, sokak aralarında yaptığı kendi kendine konuşmaları, kendin sor-kendin cevapla tarzı beni kendisine çok bağladı. Ayrıca sesi de birçok sanatçı diye geçinen kişilerden çok üstün…

Bu yazıyı yazarken bile dinlediğim indigo‘nun bir şarkısı ile konuşmaya son verelim bence. Şimdi dinleyeceğiniz parça “Ben bu işi niye yapıyom ki?” adlı albümünden “anladın mı?” parçası… Sosyal ağlar üzerinden ne kadar paylaşsam da, herkesin böyle rap tarzlarını saçma bulması ve dinlemeye bile kalkışmaması yüzünden belki de böyle kaliteli insanlar büyüyüp ünlenemiyor.

Neyse bu kadar gevezelik yeter. Şarkıyı dinleyin amk.

 

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 2 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. berk canturk

   indigo -kadınlar- efsane bi track benim için hala dinlerim


  2. thomas taw

   rap şarkı dinlemek insana farklı bir bakış açısı katıyor. Rap dinlemeyenler de bir an önce rap şarkılar dinlemelerini öneririm. Paylaşım için çok teşekkür ederim emeğinize sağlık

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.