Pinterest rich pin nasıl yapılır?

Tarih: 13 Ocak 2019 Paz 0:37 | Bu yazı 3.752 kez okundu.

Son dönemde internet sitesi sahipleri hit kazanmak amacıyla Pinterest’i kullanır oldu. Pinterest’in büyük kullanıcı çoğunluğu mobil kullanan, İngilizce odaklı olan bayanlardan oluşuyor. Pinterest günümüzde  müşteri kazanmak isteyen ve sitesine hit çekip reklamlardan para kazanmak isteyen kişilerin hedefi haline geldi. Haliyle işin içinde para olunca bizim Türk insanımız orayı da fethetti. Şu an sayısız spam siteyi bünyesinde bulunduran Pinterest’te günden güne daha fazla spam site açılıyor.

Pinterest’i merak eden veya ne olduğunu bilmeyen kişilere düzgünce ufak bilgi verebildim sanırım. Bu yazımda ise işin özgün veya spam tarafında olmayacağım.

Twitter’da nasıl tweet tabiri var ise Pinterest için ise pin tabiri var. Herkes web sitesindeki içeriklerini burada paylaşır ve kullanıcılarla etkileşim halinde olur. Pinterest bünyesinde rich pin denilen bir olay var. Türkçe karşılığı zengin pinler anlamına geliyor ama Pinterest’e yeni başladıysanız sizin için hiçbir anlam ifade etmeyen bir tabir olduğunun farkındayım.

Pinterest rich pin nedir?

Rich pin, Pinterest’te yaptığınız paylaşıma ekstralar katan bir özellik. Yemek siteniz var ise pişme süresini, servis sayısını veya tarifi detaylı olarak göstermesi olarak örnekleyebiliriz. Haliyle normal pinlenmiş içeriklerin arasında kullanıcıların ilgisini çeker. Bu durum ise daha fazla kullanıcının siteye gelmesine ve reklam açısından daha fazla kazanç anlamına gelir.

WordPress rich pin nasıl yapılır?

WordPress altyapısı olan sitelerinizde de rich pin yapmak için ilk olarak Pinterest hesabınızın ayarlarından sitenizi profilinize ekliyorsunuz. Onay işlemi için sitenize kod eklenmeniz gerekiyor.

Onay işleminin ardından sitenize Yoast SEO eklentisini kuruyorsunuz ve resimdeki ayarlamayı aktif ediyorsunuz. Buraya tıklayarak rich pin sayfasında url kaydınızı tamamlıyorsunuz. Site adresinizi girdikten sonra “HTML Tags” işaretliyorsunuz ve işlem sonunda “Apple now” demeniz yeterli.

Eğer kaydınızı sorunsuz yaptıysanız aşağıdaki görüntüyü elde edersiniz.

Ek olarak tüm işlemler öncesinde Pinterest profilinizi işletme hesabına çevirmeyi unutmayın.

Bol kazançlar.

Kategori: Web's
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 3 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. okan

   http://prntscr.com/m7mujd

   Bende bu şekilde bir uyarı veriyor ama yardımcı olabilir misiniz.
   Hesabım işletme hesabı ve sitenin sahipliğini doğruladım.


  2. Ersin

   Site sahipliğinden emin olun hocam. Bugün de bir arkadaşımızın bilgisayarına bağlanıp yardımcı olmaya çalıştım ama onda da olmadı. Yabancı kaynaklarda da yazıda belirttiğim şeyler anlatılıyor. Farklı bir durum yok.

  3. Anlatımın için teşekkürler.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.