Plaka Tanıma Sistemi

Tarih: 15 Nisan 2021 Per 22:28 | Bu yazı 773 kez okundu.

Plaka tanıma sistemi ve görevleri nelerdir?

Plaka tanıma sistemi araç konum bilgilerini oluşturmak üzere araç plakalarını okumak için dijital optik karakter tanımayı kullanan yeni bir teknolojidir. Halihazırda var olan kapalı devre TV, yol kenarı polis kameraları veya bu amaç için özel olarak tasarlanmış yeni kameralar kullanabilir. Plakası olan arabaların otomatik olarak algılanması, yetkililerin kaynaklarını daha verimli bir şekilde hedeflemelerine olanak tanıyacak.

Hız ve konum gibi diğer verilerle birlikte kullanıldığında, bu, araçların tanımlanmasını hızlı ve kolay bir işlem haline getirecektir. Bu plaka tanıma sistemi yeni teknolojisinde ile kolluk kuvvetleri, suç faaliyetlerine karışan sürücüleri hızlı ve verimli bir şekilde belirleyebilecek ve kazaları önleyebilecek.

Plaka Sistemi Maliyeti

Bir plaka tanıma sistemi için ilk yatırım birkaç 5.000 TL ile 10.000 TL arasında olabilir. Bununla birlikte, ilk satın alma işleminden sonra, sistem, geleneksel plaka tanıma sistemlerinin maliyetinin yalnızca bir kısmıdır. Tüm sistemlerin çoğu aylık ödeme gerektirmez ve tamamen bakım gerektirmez. Ayrıca, diğer verilerle birlikte kullanıldığında, bu yeni sistem, plakanın doğru ve kapsamlı bir görüntüsünü oluşturabilir.

Tüm şehirler ve yeni binalar bu yeni plaka tanıma sistemlerine ihtiyaç duymasa da çoğu kişiartık bu sisteme geçmektedir. Çünkü bu plaka tanıma sistemi cihazlarının yer aldığı tüm yerler kullanıcılara daha güvenli ve daha konforlu bir alan sunmaktadır. Sizde geç kalmadan binanıza mutlaka plaka tanıma sistemi kurmalısınız.

https://www.cozumarge.com.tr/plaka-tanima-sistemi/

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.