PlayStation 5 Sayesinde En İyi Oyunları Oynamak Mümkün Hale Gelecek!

Tarih: 30 Eylül 2021 Per 9:53 | Bu yazı 383 kez okundu.

Covid-19 yüzünden insanlar geçmişe kıyasla evlerinde daha çok vakit geçiriyorlar. Bilhassa 2020 yılının önemli bir kısmı yasaklar yüzünden evde geçti. 2021 yılında da durum çok farklı değildi. Geçtiğimiz yıl; teknoloji dünyasını ayağa kaldıran gelişmelerden birisi de PlayStation 5 oldu. PlayStation Türkiye sayfasından yapılan açıklamada cihazın 19 Kasım 2020 tarihinde tüketicilerle buluşacağı açıklandı. Buna ek olarak, 8 bin 299 TL gibi bir satış fiyatı belirlendi. Ancak, bu fiyatın yalnızca tavsiye edilen satış fiyatı olduğunu ifade edebiliriz. Bir başka deyişle, PlayStation beş için çok daha farklı fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

PlayStation 5 Nerede Satılıyor?

Bu cihazı birçok yerden satın almak mümkün! 19 Kasım 2020 tarihinden bu yana hem teknoloji mağazalarında hem de internet üzerindeki birçok alışveriş sitesinde satılıyor. Ancak, 8 bin 299 TL dışında farklı fiyatlar ile karşılaşmak mümkün! Bu durumun farklı sebepleri bulunuyor. Cihaz; piyasaya çıktığı dönemde büyük ilgi görmüştü. Yüksek fiyatına rağmen kısa sürede çok sayıda PS5 satıldı. Bu yüzden, stokların bittiğini söyleyebiliriz. Bu durumdan istifade eden karaborsacılar cihazı 15 bin TL gibi fiyatlara satmaya başladılar. Tüketiciler; bunun geçici bir durum olduğunun farkında olmalı! Çünkü, Sony; Türkiye için PS5 stok problemini çözdü.

Çok daha uygun fiyatlarla PlayStation 5 sahibi olmak isteyenlerin tercihi PlayStation 5 KKTC mağazaları olmalı! Bir başka deyişle, PlayStation 5 KKTC fiyatı; Türkiye’ye kıyasla daha düşük! Siz de bu imkanı kullanmak adına PS5 KKTC mağazalarını ziyaret etmelisiniz.

PlayStation 5 Neler Vaat Ediyor?

PlayStation 5 hakkında yapılan kullanıcı yorumlarının neredeyse tamamı olumlu! Birçok kişi; bu cihazı yıllarca kullanabileceğini ifade ediyor. PS5’i bu kadar ayrıcalıklı yapan şey ise hiç şüphesiz hızı! Kullanıcıların en büyük şikayeti oyunların geç yüklenmesi idi. Fakat, PS5’te böyle bir sorun olmayacak. Çünkü, PS5; SSD kullanıyor. Bu sayede, kullanıcılar; dakikalar boyunca oyunların yüklenmesini beklemek zorunda değiller! Cihazın içerisinde 825 GB SSD bulunuyor. Yalnızca bu özelliği sayesinde PS5’in oyunları en kısa sürede açtığını söyleyebiliriz.

PS5 hakkında birtakım şikayetler de yok değil! Kullanıcıların bilhassa kapasite konusunda bazı sorunlar yaşaması mümkün! Takdir edersiniz ki, 2021 yılında piyasaya çıkan oyunların her birisi devasa boyutlarda alan kaplıyor. Bu yüzden, kullanıcılar; henüz 10 oyun dahi yüklemeden tüm kapasiteyi doldurabilirler. Ancak, bu hususun da bir çözümü var! Kullanıcılar; PS5’e destek olacak bir SSD takviyesi ile bu problemin üstesinden gelebilirler. Bunu yapmadıkları takdirde oynadıkları oyunları silip yerlerine yenilerini yüklemeleri mümkün olacak. Buna ek olarak, PS4 Pro’su olanlar; bu soruna farklı bir çözüm bulabilirler. PS4 Pro ile beraber kullandıkları harici SSD’lerini PS5’e bağlayabilirler. Bu sayede, eski konsoldaki oyunlarının, bir başka deyişle PS4 oyunlarının bu SSD’de de kalmasını sağlayabilirler.

PlayStation 5 el konsolu ile beraber yüklü gelen Asto’s Playroom’u en azından bir defa deneyimlemeniz gerekiyor. Bu sayede, elinizdeki yeni konsolun yapabildiklerinin sınırını görmüş olursunuz. Bunun yanı sıra, DualSense’nin tepkimelerini deneyimleme şansına da erişirsiniz. Birçok kişinin aklında hangi oyunlar PS5’te oynanır sorusu bulunuyor. Bu soruya verilecek çok sayıda cevap mevcut! Ancak, cihazı kullanmaya yeni başlayanların Sackboy: A Big Adventure, Demon’s Souls veya Marvel’s Spider Man Miles Morales oyunları oynamaları tavsiye ediliyor. Güncel tarih itibariyle PlayStation 6 fiyatları merak ediliyor. Ancak, siz yine de PlayStation 5’in tadını en iyi şekilde çıkarmaya çalışmalısınız.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.