Radyo Seymen Dinle

Tarih: 09 Eylül 2023 Cts 1:04 | Bu yazı 182 kez okundu.

Radyo Seymen, Ankara’nın geleneksel oyun havaları ve yöresel müziklerini içeren bir radyo kanalıdır. Bu radyo istasyonu, bölgenin zengin kültürel mirasını yansıtan eşsiz bir müzikal deneyim sunmaktadır. Ankara’nın tarihi ve kültürel dokusunu yansıtan bu tarz müzikler,  yöresel ve oyun havaları seven kişilere hitap etmektedir. İstanbul merkezli kurulan bu kanal, canlı yayınlarıyla da farklı türde dinleyicileri eğlendirmektedir. 

Radyo Seymen Kuruluş Tarihi 

Radyo Seymen, 2010 yılında İstanbul’da kurulan radyolardan biridir. Aralıksız oyun havaları ve yöresel müziklerle dinleyicilere eşsiz bir müzik deneyimi sunmaktadır. Özellikle de Ankaralıların ilgisini çeken müzikler, onlar tarafından daha çok dinlenmektedir. Dolayısıyla Türkiye’nin en büyük oyun havası ve yöresel müzik yayınları yapan kanal Radyo Seymen’dir. 

Radyo Seymen’in sunduğu Ankara oyun havaları ve yöresel müzikler, sadece bölge sakinlerinin ilgisini çekmemektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanından olan dinleyicilerin de ilgisini çekmektedir. Eğlenceli sohbet ve söyleşilerle de Türkiye’nin birçok bölgesinden canlı yayına katılan insanları sevecenlikle ağırlayan yayıncı kadrosuna sahiptir.

Buradan Hemen Dinleyin Radyo Seymen Canlı Dinle

Radyo Seymen Frekansları

Radyo Seymen’in frekansları sayesinde Türkiye’nin çeşitli illerinde yer alan dinleyiciler yayını yakından takip etmektedir. Her il için belirli frekanslar verildiği için ister arabadan ister telefondan bu yayındaki müzikleri dinlemek mümkündür. Radyo Seymen frekansları şu şekildedir:

 • İstanbul: 107.0
 • İzmir: 102.0
 • Antalya: 101.5
 • Denizli: 100.5
 • Kütahya: 96.5
 • Burdur: 104.0
 • Ankara: 91.4

Radyo Seymen Hangi Tür Yayınlar İçeriyor?

Radyo Seymen, yayın içeriği açısından oldukça çeşitli ve zengin bir radyo istasyonudur. Ankara’nın oyun havaları ve yöresel müziklere yer verirken Türk halk dansları müziklerini de kapsamaktadır. Radyo Seymen’in içerdiği başlıca yayın türleri şunlardır:

Radyo Seymen, Ankara’nın geleneksel oyun havalarına büyük bir önem verir. Ankara oyun havaları özenle seçilir ve dinleyicilere sunulur.

 • Yöresel Müzikler:

 Radyo Seymen, sadece Ankara’nın oyun havalarına değil, aynı zamanda çevredeki diğer bölgelerin yöresel müziklerine de yer verir. Böylece Ankara’nın etrafındaki şehirlerin müzikal zenginliğini yansıtarak dinleyicilerine bölgesel bir çeşitlilik sunar.

 • Türk Halk Dansları Müziği: 

Geleneksel oyun havaları kadar, Türk halk dansları müziğine de önem verilir. Radyo Seymen, bu tür müziği dinleyicileriyle buluşturarak Türk kültürünün hareketli yönünü yansıtmayı hedefler.

https://www.kesintisizradyo.com her zaman sizlerle…

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.