Sosyal Medyanın Yeni Mega Gücü Çağrı Şahin!

Tarih: 28 Mart 2019 Per 4:24 | Bu yazı 1.257 kez okundu.

Instagram, Facebook ve daha onlarca sosyal medya ağı her gün karşımıza çıkıyor. Bunca sosyal platform varken bazı insanların ünlenmesi de kaçınılmaz hale gelmektedir. Bu ünlüler arasından aramıza katılan birini sizlerle tanıştırmak istiyoruz. Ünlü olmak için hiç ama hiç çaba harcamayan bu genç, gerçekten emsallerine göre çok büyük işiler başarıyor. Kendisi bu yola sadece birkaç arkadaşıyla iletişim kurmak için başvurmuş ancak bunun çok ama çok ilerisine gitmiş. Şu anda elde ettiği büyük sosyal medya gücünü kullanarak kendi proje ve çalışmalarına yön veriyor. Bunu nasıl yaptığını merak edenler için onun hayatını baştan sona ele alalım. Elbette ki ağırlıklı anlatım onun sosyal medya deneyimleri üzerine olacak. Bu kadar kısa zamanda, bunca insana ulaşmak için ne yaptığını herkes merak ediyor. İşte günümüzün en saklı kutularından biri olan Çağrı Şahin’in herkes tarafından merak edilen, ilham verici hayat öyküsü ve beraberinde gelişen olaylar!

Çağrı Şahin 15 yaşındadır. Kulağa garip gelmesi çok ama çok normal. Ben bile bu yazıyı yazarken kendisinin başarı öyküsünü bilen biri olarak şaşkınlığımı satırların acımasız pençelerinden korumaya çalışıyorum. Geleceğe çok emin adımlarla ilerleyen genç bundan tam 15 sene önce yani 2003 Eylül’ünde İstanbul’da dünyaya gelmiş. Dünya onun için büyük bir fırsat haline geleceğinden habersizken, ilk ve orta öğretim sürecini İstanbul bünyesinde geçirmiştir. Bazı özel eğitim programları için her ne kadar yurt dışına çıksa da sonrasında tekrar vatan toprağına dönmeyi tercih etmiştir. İlerlediği bu süreçte birçok farklı dalda eğitimler almıştır. Bir dönem internet yayımcılığı üzerine de eğitim alan Şahin, kendisine sorduğumuzda bu eğitimin kendisine büyük bir temel sunduğunu söylüyor. Bu yaşlara geldiğinde ise çevresinde olan sosyal medya çılgınlığının farkına varmıştı bile. Uzun süre çevresinden bağımsız olarak ilerleyişini sürdüren Çağrı, daha sonra bu platforma sadece yakın çevresiyle iletişim kurmak maksadıyla dahil oldu.

İşte her ne olduysa, o dönemde oldu ve Çağrı Şahin ismi bizde dahil birçok farklı yayım kuruluşunda yer almaya başladı. Sonrasında olan olayları bir alt başlıkta anlattık.

İlk Instagram Ekranında Neler Hissetti?

Her şeyi tüm ayrıntılarına kadar araştıran bir insan olduğunu biliyoruz. Bu nedenle kendisinin ilk kullanım öncesinde birçok kaynaktan bilgi aldığından eminiz ancak kendisine biz bu konu hakkında yine sorular yönelttik. “İlk kez sosyal medyaya adım attığım günü hatırlıyorum. Birçok farklı insanın arasından seçim yapmıştım ve birkaç takipçimin olduğu o dönemde çok saygın bir hesap sahibi olmak istiyordum. Bunu insanların aksine, ben az ancak değerli insanlarla sağlamak istedim ve başardım.” Şeklinde ifadeler kullanan Şahin, herkesin gönlünü alarak geniş bir aileye sahip olmuş. Instagram uygulamasıyla tanıştıktan sonra birkaç ay gözlem yapan Şahin, daha sonrasında aktif paylaşımlarına başlamıştır.

Paylaşımlarına başladığı dönemlerde kendi telefonunu kullanarak fotoğraflar çeken Çağrı, sonrasında gördüğü ilgi karşısında fotoğraf makinesini kullanmaya başlamıştır ve profesyonel içerikler hazırlamıştır. Öncesinde de büyük bir tutkuyla uğraştığı fotoğrafçılık, sonrasında onun işi konumuna gelmiştir. Çok geziyor olmasından dolayı birçok farklı yerden paylaşım yapmıştır. Bu ilerleme döneminde bir seviyeyi geçtikten sonra kendi hesabında bir düzenleme yapmıştır. Yapılan düzenlemenin ardından artış daha da hızlı hale gelmiştir. Bu süreçten sonra isminin başına “Instagram fenomeni” eklenmeye başlamıştır ve birçok prodüksiyon şirketinden art arda teklifler almıştır. Hiçbirine cevap vermeyen Şahin, kendi çabası ve uğraşıyla bugünlere gelmiştir.

Kaynak: http://cagrisahin.com/biyografi

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.