Cumartesi günlerimin vazgeçilmezi Spartacus bitti!

Tarih: 19 Nisan 2013 Cum 0:44 | Bu yazı 5.742 kez okundu.

Nasıl üzülüyorum bilemezsiniz… Her cumartesi günü gecesi oturup Spartacus’un bir bölümünü izlerdim. Her sene ocak ayı gelse de Spartacus başlasa derdim. Bu sene son oldu artık. Spartacus müthiş etkileyici bir final ile izleyicilere veda etti. Spoiler olacak biliyorum ama Spartacus öldü, hem de çok dramatik bir şekilde… Aslında geçmiş dönemleri az okursak Spartacus’un öleceğini görebiliyoruz. Ama ne bileyim, filmde alıştığınız karakterin çok dramatik bir şekilde ölmesi insanı etki altına bırakıyor. Filmi o kadar güzel yapmışlar ki, sanırsınız rolü oynayan Liam McIntyre, gerçek Spartacus!… İnandırıcılık, efectler, sözler çok başkaydı bu dizide. Ama dizi de sevmediğin neresi var derseniz, erotik sahneler derim. Geçmiş dönem hep şarap, seks, savaş üçlüsünden oluştuğundan filmde de mutlaka böyle sahnelere rastlıyorsunuz. Yapım o kadar kaliteli çekim yapıyor ki, full hd kalitede porno izliyormuş havasında oluyorsunuz.

Ayrıca filmi izlemeyenler varsa eğer şimdiden söyleyeyim; filmin sonunda Roma’ya düşman oluyorsunuz. Öyle ki bir düşmanlık ki sormayın. Elinize kılıç verseler, Roma’yı tek başınıza yıkacakmışsınız gibi hissediyorsunuz. Sonu acıklı biten filmleri kimse izlemek istemez ama bu film gerçekten izlemeye değer… Hayatımda “izleyip de unutamadığım diziler” arşivime bir yenisi daha katıldı.

Dipçik: Andy Whitfield; hiçbir zaman unutulmayacaksın!

Ve artık hiç bitirmek istemediğim, sürekli bir şeyler yazmak istediğim, filmi bitti bari onun hakkında yazdıklarım bitmesin dediğim yazıma bu resim ile son veriyorum…

BHuyRNOCYAEyB5v

 

Kategori: Toplumsal
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 3 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. film izle

   bu filmde çok kan var çocuklara izletilmemeli.. teşekkürler.


  2. hastalık resimleri

   Üşüyoruz spartaküs reyiz 🙁 Gerçekten çok güzel bir diziydi…Game of thrones’ı öneririm


  3. red honey

   Bitmesine üzüldüm gerçekten de süper ötesi bir diziydi. Ama olsun olmuş bölümlerini yeniden izleriz 😀 paylaşımınızdan dolayı teşekkkür ederim…

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.