Süper Ligde Olan Tartışmalara Koronavirüs Engel Olamadı

Tarih: 01 Nisan 2020 Çar 21:38 | Bu yazı 417 kez okundu.

Bilindiği gibi dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeni ile süper lige ara verildi. Koronavirüs nedeni ile ertelenen ligimizdeki tartışmalara koronavirüs engel olamadı ve her ağızdan bir şey çıkmaya başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Muharrem Kasapoğlu liglerin ertelenmesi ile ilgili açıklamalar yaptı. Kasapoğlu açıklamalarından şu sözlere yer verdi. 19 Mart tarihinde futbol, basketbol ve voleybol federasyonu başkanları ile toplantımız oldu. Birbirimiz ile istişareler de bulunduk. Yapmış olduğumuz istişareler doğrultusunda liglerimizin ara verilmesine karar verdik.

Liglerimizin ertelenmesi sonucunda değerli futbolseverler arasında bazı tartışmalar yaşanır oldu. Koronavirüs salgını nedeni ile liglere ara verilmesi tartışmaları futbolseverler arasında devam etti. Bunları unutmayalım diyerek sözlerine devam etti.

Muharrem Kasapoğlu Liglerin Ne Zaman Başlayacağını Duyuracaklarını Söyledi

Koronavirüs salgını nedeni ile Süper Lig Cemil Usta 2019-2020 sezonu uzun zamandır oynanmıyor. Bu kararı Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Muharrem Kasapoğlu 19 Mart tarihinde yapılan istişareler doğrultusunda açıklamıştı. Yapılan açıklama sonrasında Kasapoğlu tarihi net olarak belli olmayan ileri bir tarihe Süper Ligimiz ertelenmiştir kararını duyurmuştu.

Daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir ile beraber ligimizin yeniden ne zaman başlayacağını duyuracaklarını söyledi. Net olarak ne zaman liglerin başlayacağına şu anda karar veremiyoruz ifadelerine yer verdi. Kasapoğlu liglerin ne zaman başlayacağı hakkındaki açıklamalarına şu şekilde devam etti.

Bu uzun süreç içerisinde futbol severler futbol programlarında yaşanan münakaşaları bile özler hale gelmiştir. Futbolseverlerin koronavirüs salgınını bitmesini ve liglerin yeniden başlamasını istediklerini biliyoruz. Futbolseverler bu süreç içerisinde VAR tartışmalarını, yaşanan polemikleri, FİFA’ya şikayet edilenleri, hakem hatalarını, geç saatlerde oynanan maçlarını özler hale gelmiştir. UEFA ve FIFA’nın vereceği kararlar doğrultusunda bizlerde liglerimizin ne zaman başlayacağı kararını açıklayacağız dedi.

2019-2020 Cemil Usta Sezonunda Yaşanmış Olayları Hatırlayalım

Süper Ligin 10’uncu haftasında yaşanan olayları herkes tarafından biliniyor. 10’uncu haftada oynanan futbolun ve atılan gollerin önüne Kayseri-Fenerbahçe maçları ile Trabzospor-Göztepe maçları damgasını vurdu.

Tartışmalı pozisyonlar ve VAR kararları çok konuşuldu. MHK ise 10’uncu hafta yaşanan VAR olaylarına şu şekilde yer verdi. VAR hakem hatalarını düzeltmek için gelen bir sistemdir. VAR hakemlerin tartışılması için gelen bir sistem değildir. VAR daha adil bir ortamda futbol oynanması için oluşturulmuş olan bir sistemdir. Net olarak oyunun içerisinde bariz olan hakem hatalarını düzeltmek için olan bir sistemdir.

Hakem hataları dünyanın her tarafında bulunuyor. Bu yüzden VAR hakemlerin hatalarını en aza indirecek ve daha adil bir futbol oynanacaktır demişti. Diğer yaşanan olaylarda ise Fatih Terim Kayserispor maçındaki hakem hatalarını eleştirerek çarpıcı sözler söylemişti. Diğer yaşanan bütün olayları 1xbet giriş linkine tıklayarak öğrenebilir ve bütün yaşananlardan haberdar olabilirsiniz.

Kategori: Tanıtım
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.