Teknolojik kategorisindeki yazılar


Tavsiye ediyorum: Arzum Shake’N Take

Tarih: 25 Mart 2018 Paz 17:35 | Bu yazı 5.595 kez okundu.

Yakın zaman önce kendime karbonhidrat tozu almıştım. Bu tozu süt ile iyice karıştırıp içmek gerektiği için artık bir blender almak gerekli dedim ve başladım internette marka-model-fiyat araştırmasına… Ve sonunda Arzum’un kişisel blender ürünü Shake’N Take’i aldım.

Katkı maddeli ve şekerle dolu meyve suları yerine daha sağlıklı içecekler hazırlamak adına ve gainer karıştırma işimi görmesi adına buz kırıcı özelliği olan, uygun fiyatlı blender arıyordum. İlk başlarda cam sürahili modeller kendini daha sağlam ve ihtişamlı gösterse de fiyat olarak mantıksız geliyordu bana. Araştıra araştıra yavaştan cam sürahili modellerden uzaklaştım ve Vestel Go-Mix ile Arzum Shake’N Take modelleri arasında kaldım. İkisininde yaptığı iş aynı bakarsanız. Fiyat aralarında 50 liralık bir fiyat farkı bulunuyor. Arzum’un kişisel blender modeli biraz pahalı. Almadan önce bende sizler gibi ürün yorumlarını okudum ve Arzum’un gerek işçiliği gerekse bıçak kalitesinin daha iyi ve büyük olduğunu okudum.

Arzum bu kişisel blender modelini üç farklı renkte satışa sunmuş. Mavi, pembe ve siyah renkler. En çok satılan tahmin edersiniz ki pembe. Sürekli mutfakta duracağı ve hatunun işine yarayacağı için bende pembe aldım gönlü olsun diye. Oysa mavi mi yoksa pembe mi olsun diye pişti oynamıştık ve mavi olması için ben kazanmıştım. Yine hanımcılık kazandı. Burdan hatuna selamlar.

Vestel’in ürünü fiyat/performans olarak bence eşsiz bir ürün. Buz kırıcı özelliği olan bir blender modelini 90-100 lira gibi fiyatlara bulmak imkansız. Ben de açıkçası tasarımını beğendiğim için Arzum’un ürününü aldım. N11 kuponu ile beraber 130 lira civarına gelmiş oldu. Fiyat olarak çok iyi rakama aldım bu ürünü.

Ses olayına gelirsek öyle çok rahatsız eden bir sesi yok. Elinizle tuşuna bastığınız sürece çalışıyor. Bir kez basayım kendi çalışsın olayı yok. Yanında da iki adet plastik şişesiyle geliyor. Plastik sağlığa zararlıdır vb. olaylarına takılanlar için de yazayım. Şişelerin altında “7” yazıyor. Sanırım “7” numara en kalitesiz plastik demekmiş. Hatun öyle söylenip duruyor ama bir yandan da karışımları hazırlayıp indiriyor mideye. İki şişede alete takılabiliyor ve karıştırma yapabiliyor. Şişelerin üstündeki kaydırmaz silikon ise çok iyi düşünülmüş. Çok tarz gösteriyor. Tasarımı muazzam.

Tavsiye eder misin?

Başlık açık. Hele ki indirim kuponu falan bulup da sipariş ederseniz bal kaymak niteliğinde. Tadından yenmez anlayacağınız hiç kaçırmayın. Vestel Go-Mix’i de aynı şekilde tavsiye ederim. Kıyaslama yapıp onu tavsiye etmiyorum zannetmeyin. Fiyat olarak gerçekten çok uygun. İki gün sonra bozulsa içiniz yanmaz. Daha da ucuza kaçıp Sinbo’nun sürahili ürünlerinden almak isteyenler bir zahmet şikayet sitelerine göz atsınlar. Herkes çok şikayet etmiş o yüzden bende uzaklaştım o markadan.

Gainer, protein tozu veya meyve karışımları hazırlayacak olan kişilerin işlerini pratik şekilde halletmeleri için bu ürün eşsiz. Blender ihtiyacı olan arkadaşlara öneririm.Faturaya ek alınan cihazı nakite çevirmek!

Tarih: 15 Eylül 2017 Cum 18:25 | Bu yazı 1.593 kez okundu.

Hepimizin parasız kaldığı zamanlar olmuştur mutlaka. Bir dönem bende sıkışmıştım ve çareyi faturaya ek olarak alabildiğim en pahalı cihazı alıp tekrardan satmak olmuştu. Alabildiğim en iyi cihaz iPhone 6S 64GB modeliydi. Aldığım dönemde 3200 civarına satılan cihazı ben 2750 nakit fiyatına vermiştim.

Faturaya ek aldığımız cihazı nerede nakite çeviririz?

Ben bulunduğum bölgedeki Türk Telekom(Avea) bayisinden almıştım ve bilgi almak adına da cihazı aldıktan sonra satacağımı söylemiştim. Kendileri acil nakit ihtiyacı olan müşterileri için cihazı piyasa ortalamasını baz alarak bozabileceklerini söylediler. Bende internet fiyatlarına göz attıktan sonra bayinin bazı yerleri arayıp fiyat bilgisi almasının ardından orta bir fiyatta anlaşmıştık. Ben 24 ay boyunca 3600 lira civarı tutarı aylık olarak ödeme yapacaktım ama 2750TL nakit elimde olacaktı. Zor durumda olduğum için kabul etmiştim.

Borcum bitmek üzere fakat bu işlemi kesinlikle önermiyorum. En kötü zamanınızda bile son çare olarak bu yolu seçmenizi tavsiye ederim. Çünkü ben hala 6S borcu öderken şuan iPhone X satışta. Yani cihazı kullanmak isteseydim şuan cihaz eskimişti ve ben hala borcunu ödüyor olacaktım. Çok abes bir durum ortaya çıkıyor.

Faturaya ek aldığımız cihazı forumlar veya bilinen büyük siteler üzerinden satabilme imkanı var fakat bu sefer de alacağınız kişi faturanın kendisi üzerine olmasını ve önce cihazı ardından ödemeyi yapacak olması işi hepten bozabiliyor. 100-200 liralık fark için bu zorlukları yaşamaya hiç gerek yok. Ancak cihazı almadan önce hazır alıcı bulduysanız ve parası hazırsa kesinlike telefonculara satmayın. Daha fazla kazanacağınızı unutmayın. Telefoncular için cihazın ikinci el veya sıfır olması farketmiyor. Onların elinden sürekli olarak telefon alış-satışı olduğu için alınan hiçbir telefon neredeyse ellerinde kalmıyor, direk satılıyor. Haliyle kar marjını en yüksek tutarak almak ve satmak istiyorlar. O yüzden telefoncular son uğrayacağınız durak olsun.

Faturaya ek cihaz almayı öneriyor musun?

Kesinlikle önermiyorum. Faturaya ek alınan cihaz taksitli ödenecek diye üst model alındığı için borcu çok oluyor, insanı çok zorluyor. Ve telefonun borcu bitene kadar o cihazın iki yeni üst modeli çıkıyor iki yıl içinde. Haliyle telefon eskiyor. İmkanınız var ise nakit alın.