Tercih sonuçları sonunda açıklandı!

Sıkıcı günleri artık geride bıraktık diyebiliriz sanırım. Tercih sonuçları da dün açıklandı fakat ben bölümden daha çok sevgilim ile aynı yere gitmenin mutluluğunu yaşıyorum. Uzun zaman sonra planladığımız bir hayal gerçek oluyor. Yarın ise ilk iş olacak kiralık ev tutmaya gideceğiz. Fakat kiraladığımız evin eşyalı olmasını istiyorum çünkü, ikinci el eşyalarla lüks görünen bir dairede oturmak abes kaçabilir. Zaten araştırmalarıma göre de boş ev ile eşyalı ev arasında 200 lira fark bulunuyor. Yılda 2.500 tl yapar ki zaten ikinci el eşya almak istesek bu kadar para vereceğiz. Hatta daha fazlasını.

İşte tercih sonucum:

tercih-sonucu

Halkla ilişkiler bölümü olması iyi fakat ikinci öğretim olması biraz tereddütte bırakıyor. Liseden dolayı sürekli sabah gitmeye alışık olduğum için bu farklı gelebilir. Hiç değilse uykumu alacağım diyerek kendimi tatmin ediyorum o kadar. Geçtiğimiz sene bu bölüm 303 puanla kapatmış. Yani geçtiğimiz sene bu bölüme son giren kişinin puanı 303’müş. Ben böyle bir bölüme 276 puan ile girdiğim için çok şanslı hissediyorum. Zaten eski yazılarıma da bakarsan, bu sene puanların oldukça değişken olacağını söylemiştim. Öyle de oldu. İlk iki tercihim 4 yıllık olan reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümleriydi fakat onlar çıkmadı ne yazık ki. Çünkü 340-350 puanlık bir bölümlerdi ve o alandaki puanım 262 idi. Her türlü tutmazdı zaten ama belki anormal durum olur diye yazmıştım.

Bu da sevdiceğimin tercihi:

tercih-sonucu1

İkimize de aynı üniversite çıktı. Zaten 1 üniversite, 15 bölüm taktiği uygulayarak geldik buralara kadar. Ama işin tek kötü yanı var. O birinci öğretim kazandı fakat ben ikinci öğretim kazandım. Ders saatlerimiz vb. farklı olacak ama gittiğimizde elbet orta yolunu bulur, mutlu mesut yaşarız.

Yarın eğer ev tutarsak onunda fotoğraflarını detaylı olarak eklerim. Kalın sağlıcakla…

You may also like...

3 Responses

  1. lig tv izle dedi ki:

    hayırlı olsun Allah utandırmasın 🙂

  2. goldslim dedi ki:

    Hayırlı olsun başarılarının devamını dilerim

  3. plastik su deposu dedi ki:

    Herkes için hayırlısı olsun Rabbim utandırmasın inşallah arkadaşlar bol çalışmaya devam en önemli sıkıntı önümüzde kpss var :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir