Tercih sonuçları sonunda açıklandı!

Tarih: 26 Temmuz 2013 Cum 16:23 | Bu yazı 7.234 kez okundu.

Sıkıcı günleri artık geride bıraktık diyebiliriz sanırım. Tercih sonuçları da dün açıklandı fakat ben bölümden daha çok sevgilim ile aynı yere gitmenin mutluluğunu yaşıyorum. Uzun zaman sonra planladığımız bir hayal gerçek oluyor. Yarın ise ilk iş olacak kiralık ev tutmaya gideceğiz. Fakat kiraladığımız evin eşyalı olmasını istiyorum çünkü, ikinci el eşyalarla lüks görünen bir dairede oturmak abes kaçabilir. Zaten araştırmalarıma göre de boş ev ile eşyalı ev arasında 200 lira fark bulunuyor. Yılda 2.500 tl yapar ki zaten ikinci el eşya almak istesek bu kadar para vereceğiz. Hatta daha fazlasını.

İşte tercih sonucum:

tercih-sonucu

Halkla ilişkiler bölümü olması iyi fakat ikinci öğretim olması biraz tereddütte bırakıyor. Liseden dolayı sürekli sabah gitmeye alışık olduğum için bu farklı gelebilir. Hiç değilse uykumu alacağım diyerek kendimi tatmin ediyorum o kadar. Geçtiğimiz sene bu bölüm 303 puanla kapatmış. Yani geçtiğimiz sene bu bölüme son giren kişinin puanı 303’müş. Ben böyle bir bölüme 276 puan ile girdiğim için çok şanslı hissediyorum. Zaten eski yazılarıma da bakarsan, bu sene puanların oldukça değişken olacağını söylemiştim. Öyle de oldu. İlk iki tercihim 4 yıllık olan reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümleriydi fakat onlar çıkmadı ne yazık ki. Çünkü 340-350 puanlık bir bölümlerdi ve o alandaki puanım 262 idi. Her türlü tutmazdı zaten ama belki anormal durum olur diye yazmıştım.

Bu da sevdiceğimin tercihi:

tercih-sonucu1

İkimize de aynı üniversite çıktı. Zaten 1 üniversite, 15 bölüm taktiği uygulayarak geldik buralara kadar. Ama işin tek kötü yanı var. O birinci öğretim kazandı fakat ben ikinci öğretim kazandım. Ders saatlerimiz vb. farklı olacak ama gittiğimizde elbet orta yolunu bulur, mutlu mesut yaşarız.

Yarın eğer ev tutarsak onunda fotoğraflarını detaylı olarak eklerim. Kalın sağlıcakla…

Kategori: Toplumsal
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 3 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. lig tv izle

   hayırlı olsun Allah utandırmasın 🙂


  2. goldslim

   Hayırlı olsun başarılarının devamını dilerim


  3. plastik su deposu

   Herkes için hayırlısı olsun Rabbim utandırmasın inşallah arkadaşlar bol çalışmaya devam en önemli sıkıntı önümüzde kpss var :))

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.