USB Bellek ile Format Atma Rehberi!

Tarih: 02 Nisan 2013 Sal 11:52 | Bu yazı 4.176 kez okundu.

Aslında internette en çok aranan ve merak edilen konulardan birisi de bu cancağızım. Yazıyı okuduğuna göre sende bu konuda meraklısın belli. Eskiden usb bellek ile bilgisayarlara format atmak aslında o kadar popüler bir durum değildi, hatta hiç bilinmiyordu. Şimdi arama motorları üzerinde “flash disk ile nasıl format atılır?”, “usb bellek ile format atma” tarzında bir çok başlık ile karşılaşırsın. Artık bu popüler durumdan bizim de faydalanma vaktimiz geldi sanırım, ne dersin?

Biliyorsun ki günümüzde dvd veya cd dediğimiz şeylerin yerini USB bellek almış durumda. Eeee haliyle insanoğlu boş durmamış ve USB bellek üzerinden nasıl format atılır, onu araştırıp bulmuş. Bende bugün sana USB bellek üzerinden nasıl hızlıca format atabiliriz bunu anlatacağım.

Öncelikli olarak bizim “WinToFlash” adında uygulamaya ihtiyacımız var. İster torrent, ister direkt, istersen de farklı dillerdeki sürümünü indirebilirsin. Ama ben direkt indirmeyi zaman tasarrufu açısından tercih ederim. Bu uygulama sayesinde internette yazılanlardan kafan karışmış olsa bile kolayca anlayacaksın. Uygulamayı indirdikten sonra sıra flash belleğe geldi. Flash belleğinizin kapasitesi en az 4 gb olmak zorunda arkadaşım. Daha düşük kapasiteli USB belleklerde sorun yaşayabilirsin.

Şimdi sana sırasıyla programın kuruluş aşamasını resimli olarak göstereyim:

1. AŞAMA

u1

2. AŞAMA

u2

3. AŞAMA

u3

4. AŞAMA

u4

5. AŞAMA

u5

6. AŞAMA

u6

Aşamalar sonunda bitti. Artık flash belleğin ile bilgisayarlarına format atmaya başlayabilirsin. Eskiden dvd veya cd kullanarak attığın formatlar gibi değil, daha hızlı ve daha stabil bir formatlama işlemi gerçekleştireceksin. Ben bu işlemi Asus 1215n netbook bilgisayarımı formatlarken kullanıyorum. Ama program hakkında da ufak birkaç eleştiri yapmak istiyorum. Programın en sevmediğim yanı dil bölümü. Çok kötü Türkçe’ye çevrilmiş ve normal Türkçe bilen bile zor anlayabilir. O yüzden az da olsa İngilizce biliyorsanız, programı İngilizce olarak kullanın.

Sorunsuz format gerçekleştiremediysen, aldığın hatayı bu konunun altına yorum olarak yazmaktan çekinme. Her türlü sana destek olmaya çalışırım.

 

Kategori: Teknolojik
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 10 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Serseri66

   Çok teşekkürler Ersin. Çok detaylı anlatım yapmışsın.


  2. Mücahit Çekmez

   Çok işime yaradı. Eline sağlık tek tek anlatmışsın.


  3. Teknoloji ve İnternet Haberleri

   Uzun zamandır böyle detaylı bir anlatım arıyordum teşekkürler vaktim olduğunda deneyeceğim.


  4. Servet USLUER

   Ne yapılırsa yapılsın flash olsun hard disk olsun veri kurtarma ( geri getirme ) oluyormuş. Acaba bunda o olayı bitiriyomudur.


  5. Ersin

   Neden bitirsin efendim zaten usb bellek üzerinden atıyoruz. Dediğin gibi geri getirme olayı olur diye düşünüyorum.


  6. USB'den Format Atma

   USB ile format atmak için gerçekten çok uğraşmıştım sayenizde Windows 7 USB’den format atabiliyorum artık teşekkürler.


  7. avcılar kombi servisi

   Güzel ve faydalı bir makale olmuş çok işime yarayacak çooookkkk tşkler emeğine sağlık kardeşim.


  8. ali

   Ellerinize sağlık işimi yaradı tekrardan çok teşekkürler


  9. muhasebe programı

   flaş diske işletim sistemini atma aşaması uzun sürse de, flaş bellekten sistem kurulumu çok hızlı olduğu için tercih edilmesi gereken bir yöntem…


  10. Sistemblog

   Çağımızda bulaşan virüslerden kurtulmak için anlatmanız çok faydalı olmuş

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.