Video Pazarlama Dünyasında Son Gelişmeler

Tarih: 07 Şubat 2018 Çar 11:22 | Bu yazı 787 kez okundu.

Dijital pazarlama dendiğinde akla ilk gelen artık videolar oluyor. Son dönemde video pazarlama alanında yeni verilerin elde edilmesi ile birlikte, önümüzdeki süreçte görüntünün çok daha fazla önem kazanacağını kestirmek zor olmuyor. Ürün videoları, tanıtım filmleri, müşteri memnuniyet videoları, etkinlik videoları, hatta kurumsal videolar dahi çok daha mühim olacak.

Lider markalar şimdiden video pazarlamaya dair yeni stratejilerini geliştirmeye başladı. Özellikle istatistiki veriler bu stratejilerde bir hayli kullanılıyor. Örneğin Facebook videolarının % 85’inin sessiz izlenmesi, görüntünün ses olmadan da isteneni anlatması gerektiğini ortaya koyuyor. Ya da, müşterilerin 3’te 2’sinin, 60 saniyenin altında olan videoları izliyor olması, videonun çok uzun olmaması gerektiğini beraberinde getiriyor.

Markaların İmdadına Video Pazarlama Ajansları Yetişiyor!

Elbette video pazarlama alanına her markanın bu denli hakim olması mümkün değil. Bu yüzden video pazarlama ajanslarının ticari rekabette önemi bir hayli fazla… Çünkü markalar profesyonel video hazırlama ve video pazarlama hizmetlerini bu ajanslardan alıyor. Örneğin Vimark, ülkemizde video pazarlama dendiğinde ilk akla gelen firmalardan biridir.

Video pazarlamanın yanı sıra kurumsal video çekimleri, ürün videosu çekimleri gibi çeşitli prodüksiyon hizmetleri de veriyor. Markalar video pazarlamaya dair tüm ihtiyaçlarının tek bir ekip tarafından karşılanmasını ve o videoların da sanal ağda pazarlanmasını istediklerinde rotalarını Vimark’a çeviriyor. Eğer daha önce tanışmadıysanız, Vimark hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Doğru videonun doğru platformda pazarlanması da aslında büyük önem taşıyor. Facebook kullanıcılarına hitap eden bir video, Snapchat kullanıcılarının beklentisini karşılamayabilir. Bu nedenle hedefin çok iyi belirlenmesi ve doğru yerde doğru videolar ile potansiyele ulaşılması gerekiyor. Vimark gibi profesyonel ajanslar da aslında bu nedenle başarılı çalışmalar ortaya koyuyor.

İnternet kullanıcılarının nabzını yoklamak da bir profesyonellik gerektiriyor. Hangi platformlarda hangi hedef kitlelere ulaşılabileceği ve hazırlanan video ile hedef kitlede istenen etkinin bırakabilmesi sanıldığı kadar kolay değil. Bilgi, tecrübe, sektöre ve internet kullanım davranışlarına hakimiyet gibi pek çok meziyet gerektiriyor. Bu meziyetlere sahip olan Vimark gibi firmalar da haliyle beklentileri karşılayan çalışmalara imza atabiliyor.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.