WordPress – Unuttuğumuz admin şifresini sıfırlamak!

Tarih: 08 Haziran 2013 Cts 19:12 | Bu yazı 3.958 kez okundu.

WordPress siteyi kurduktan sonra çoğumuzun başına gelebilir bu durum. Admin şifresini sıfırlamak gerçekten zahmetli bir işti önceleri. Ama artık onunda kolay yolunu buldu Türk einstein arkadaşlarımız. Ben sana bugün şifre sıfırlamanın hem kolay yolunu hem de zor yolunu detaylıca anlatacağım. İyi dinle yoksa sıçarım ağzına. Sonra “yapamadım hocam, olmuyor” diye gelme karşıma.

İlk yolu anlatayım. Bu yol zor olanı. Dolayısıyla anlatması da ölüm. O yüzden kısa kısa ve öz haliyle anlatayım ki seninde kafanı sikmeyeyim.

WordPress şifreni unuttun diyelim. İlk olarak sitenin cpanel bölümüne girip, oradan phpmyadmin alanına tıklayıp veritabanını seçiyorsun. Önüne tablolar geldi. Orada user tablosunu buluyorsun. Bulamadıysan Ctrl+f yapıp user kelimesini yazarak da arama yapabilir ve anında bulabilirsin kör gözüne sıçtığım. Ama ben anlatım yaptığımdan bulduğunu varsayıyorum. User tablosuna girdiğinde kendi kullanıcı adını, maili, şifreni yan yana görürsün. Ama oradaki şifren md5 ile kodlanmıştır. Dolayısıyla şifre bölümüne direk olarak 123456 yazman işe yaramayacaktır. 123456 sayısının md5 kodlanmış halini oraya yazman gerekecek. Bu durumu aman diyeyim karıştırma. Ben sana kolaylık olsun diye 123456 şifresinin md5 halini de vereyim al.

123456 şifresinin md5 hali: e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e

Bu kalınlaştırdığım yeri, girdiğin bölümdeki şifre yerine yazıp kaydedeceksin. Daha sonra sitede admin girişi bölümüne geleceksin ve kullanıcı adını yazacaksın. Şifre bölümüne ise 123456 yazacaksın. Ondan sonra şak diye paneldesin artık. Girdikten sonra mutlaka şifreni admin panelinden değiştir. Çünkü 123456 çok kolay bulunur bir şifre olduğundan hacklenme ihtimalin bir hayli fazla olur.

İkinci yol ise çok daha basit ve pratik…

İlk olarak buraya tıklayarak verdiğim dosyayı indiriyorsun. Ardından sitenin ftp alanına giriyorsun ve wp-config.php dosyasının olduğu yere “epsifre.php” dosyasını atıyorsun. Ardından “site.com/epsifre.php” diye girip yeni şifreni giriyorsun ve şifren hızlı bir şekilde değişmiş oluyor.

İşlem bu kadar cancağızım.

Kategori: Web's
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 9 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. altyazılı film izle

   1 haftadır admin şifremi unuttuğum için panele giremiyordum. Sonunda çözüm yolunu buldum. Çok teşekkür ederim.


  2. altyazılı film izle

   1 haftadır admin şifremi unuttuğum için panele giremiyordum. Sonunda çözüm yolunu buldum. Çok teşekkürler.


  3. Sosyal Medya

   WordPress’i kullanan milyonlarca Türk kullanıcı için faydalı olacağına inanıyorum ve teşekkür ederim.


  4. e okul

   sıfırlama ile birlikte gerçekleştirdik çok teşekkürler


  5. Ersin

   İşe yarar bir bilgi. Bir çok kişinin işine yarayacağını düşünüyorum.


  6. denizli huzurevi

   güzel bilgi için teşekkürler md5 ile çözülüyormus işlem


  7. Wordpress Dersleri

   Genelde karşılaşılan bir probleme kesin yanıt olmuş yazı başarılı. Teşekürler


  8. Galaxy ace android 4

   Teşekkürler güzel bir paylaşım phpmyadminden unutulan şifre degiştirme yöntemi


  9. sinan

   İşte bu süper oldu:)

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.