Kullandığım Google’da Hızlı İndex Alma Yöntemi

Tarih: 07 Eylül 2020 Pts 23:51 | Bu yazı 1.995 kez okundu.

Forumlarda falan çok görür oldum artık bu tarz konuları. Çoğu kişi site kurduktan sonra içerik girişi yapmaya başlıyor ama bir türlü yazılarını index aldıramıyor. Sunulan öneriler ise search console üzerinden url göndermekten öteye geçmiyor. Bu konumda kendi kullandığım index yöntemini sizinle paylaşayım dedim.

Günümüz insanı çok yazı okumaktan yana değil. O yüzden lafı her zaman ki gibi çok uzatmadan direk konuya gireyim.

İlk olarak “xxx.wordpress.com” tarzında bir site açıyoruz. Site açma işini yine ana site üzerinden yapıyorsunuz. WordPress, ücretsiz olarak site yönetebilmeyi öğrenebilmeniz için olsa gerek subdomaine izin veriyor. Açılan her subdomain çok hızlı şekilde Google botları tarafından fark ediliyor ve index alıyor.

Siteyi açtık diyelim. Site içeriğine birkaç kopya içerik giriyoruz. Sağ sidebar alanına RSS olarak büyük bir haber sitesinin adresini giriyoruz. Böylelikle sitenin ana sayfası sağ sidebarda yer alan rss sayesinde sürekli aktif kalacak. RSS’in hemen altına index almasını istediğimiz sitenin RSS adresini giriyoruz. Böylelikle sürekli botların gezindiği ve aktif kalan bir sayfada kendi sitelerimizin de yeni yazılarının anında görünmesini sağlıyoruz. Google botları bir engel yok ise oradan oraya gördüğü linke direk girer, tarar ve indexler.

Verdiğim bu taktik her zaman işe yarar ancak şu hatayı yapmayın. Zaten index alıyor diyerek daha fazla RSS ekleyip faydalanayım derseniz ilerideki süreçte zararlı siz olursunuz. Zaten 1-2 içeriği olan boş bir blog sayfası, birden kalitesiz bir siteye dönüşerek ekli olan tüm RSS bağlantılarına spam gibi zarar verecektir. Büyük haber sitesi bundan etkilenmez bile ama siz etkilenir ve sıralama kaybı yaşarsınız.

Kategori: Web's
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında bir yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!

    1. Hocam valla hiç aklıma gelmeyen bir yöntemdi denenmeli zarar gelmez sağolasın 🙂

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.