Apple iPhone 13 Tasarım Özellikleri Nelerdir?

Tarih: 31 Aralık 2021 Cum 14:06 | Bu yazı 436 kez okundu.

Covid-19 dolayısıyla bir hayli zorlu geçen 2021 yılı; teknolojik açıdan harika gelişmelere sahne oldu. Apple; önceki senelerde olduğu gibi bu seneye de yepyeni ürünleri ile damga vurdu. Onlardan birisi de Apple iPhone13!

Akıllı telefon satın almak isteyenlerin ürünün teknik özellikleri kadar tasarım detaylarına da önem verdiği biliniyor.

Apple iPhone13 Tasarım Açısından Neler Vaat Ediyor?

Eylül ayının ikinci haftasında düzenlenen çevrimiçi etkinliği sayesinde iPhone 13, iPhone13 mini, iPhone13 Pro ve iPhone13 Pro Max ürünlerinin tanıtımı gerçekleştirildi. Her şeyden önce, iPhone13 ailesinin altı farklı renk seçeneği ile tüketicilerin karşısına çıktığından bahsetmek gerekir. Siyah, kırmızı, mavi, mor, pembe ve beyaz renk seçenekleri arasından tercih yapmak bir hayli keyifli olacak. Hem gençlerin hem de orta yaşlı insanların seveceği renk seçeneklerine sahip olan iPhone13; bu ince detayı düşünmesiyle takdir topladı.

Apple; iPhone 13 tasarımında belirgin değişikliklere gitmedi. Bir başka deyişle, tasarım açısından iPhone12 ile aralarında belirgin farklar bulunmuyor. Fakat, yine de iPhone severlerin dikkatini çekecek bir yenilik mevcut! iPhone13; iPhone12’ye kıyasla daha keskin köşeli hatlara sahip! Ayrıca, Cinematic Mode; birçok iPhone13 satın alan kullanıcısının favorisi olacak gibi duruyor. Bu özellik sayesinde isteyen herkes kendi filmini tıpkı profesyonel bir filmci edasıyla çekme şansına erişecek. Sosyal medya uygulamalarının ne kadar popüler olduğu biliniyor. Bu noktada, Cinematic Mode sayesinde kendi filmini hazırlayan gençler; bunu sosyal medya uygulamalarında paylaşma şansını da yakalayacaklar.

Apple Kıbrıs’ta iPhone13 Tasarımında Hangi Detaylar Göze Çarpıyor?

iPhone13 tasarımı; henüz resmi Apple tanıtım etkinliği gerçekleşmeden evvel sosyal medyada ortaya çıkartılmıştı. Birçok kişinin merak ettiği tasarım detaylarında standart bir iPhone13 üzerindeki yeni çapraz çift kamera düzeni dikkat çekiyor. Ayrıca, önceki modellere kıyasla daha büyük bir çentik yer alıyor. Ultra geniş kamera lensi yükseltmesi; yalnızca iPhone13 için değil diğer iPhone13 modelleri için de yer alıyor.

Apple; kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına çalışıyor. Sensör kaydırma sabitlemesinin genişletilmesinin yanı sıra kamera sarsıntısının azaltılması da iPhone13 tasarımını avantajlı kılan detaylar arasında bulunuyor. Bu sayede, düşük ışık performansında ve sabitlemede de önemli iyileştirmelerin olması hedefleniyor.

iPhone13; bilhassa kamera özellikleriyle fark yaratacak gibi duruyor. Çünkü, gökyüzünü yakalamak adına astrofotografi kamera özelliklerine sahip olduğu biliniyor. Bir başka deyişle, cihazın gökyüzüne doğrultulmasıyla beraber ayı ve yıldızları algılaması ve pozlamayı ayarlaması mümkün hale gelecek. Ancak, iPhone13’te yer alan astrofotografi özelliğinin gerçek olup olmadığı hakkında tartışmalar mevcut!

Kaynak: https://www.irismostore.com/urun/iphone-13-256gb-global

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.