E-Devlet Üzerinden Tercümeli Sabıka Kaydı Hizmeti Veriliyor

Tarih: 23 Mart 2018 Cum 17:20 | Bu yazı 2.242 kez okundu.

Günümüzde sabıka kaydı özellikle resmi işlemlerde, iş başvurusunda, vize işlemlerinde ve okul başvurularında istenmekte olan önemli bir belgedir. Sabıka kaydı ile kişinin daha önceden herhangi bir kesinleşmiş ceza ve mahkumiyet durumu olup olmadığı görülebilmektedir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık pek çok işlem internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. E-devlet internet sitesi üzerinde en sık kullanılmakta olan sorgulama sitesidir. Pek çok işlem kuruma gitmeye gerek kalmadan internet sitesi üzerinden E-devlet uygulaması ile gerçekleşebilmektedir. E-devlet üzerinden alınmakta olan sabıka kaydı bazı işlemlerde geçerli olmakta bazı işlemlerde ise geçersiz sayılmaktadır. Özellikle resmi işlemlerde e devlet üzerinden alınan sabıka kaydı geçersiz sayılmakta, çevirisi yapılmış ve noter onaylı sabıka kaydı tercümesi talep edilmektedir. Kurumun talebi doğrultusunda bazen Apostil işlemi de zorunlu tutulabilmektedir.

Sabıka Kaydı Tercümesi Nerede Yaptırılır

Sabıka kaydı tercümesine ihtiyacınız var ise tercüme bürosu ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Tercüme büroları yeminli tercümanlar ile hizmet vermektedir. Sabıka kaydı tercümesi önemli bir evrak olduğundan dolayı tercüme işleminin hatasız bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eğer size yakın bir tercüme bürosu yok ise internet sitesi üzerinden hizmet sağlamakta olan yeminli tercümanlar ya da tercüme büroları ile görüşme sağlayarak tercüme işleminizi uygun fiyatlar ile yaptırabilirsiniz. Bazı durumlarda Apostil işlemi istenmesi durumunda tercüme büroları onay ve Apostil işlemini de gerçekleştirerek evrakları tamamen işleme hazır bir şekilde tarafınıza teslim etmektedir. Apostil işlemi genel olarak yurt dışında gerçekleştirilecek olan işlemler için talep edilmektedir. Tercüme büroları tüm dilde çeviri işlemlerinizi çeviri yapacağı dil üzerine eğitim almış yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirmektedir.

Tercüme işlemlerinizi tercüme ofisine ileterek güvenli bir şekilde işleme alınmasını sağlayabilirsiniz. Tercümenin teslimat tarihini mutlaka tercüme ofisleri ile görüşerek bildirmeniz gerekmektedir. Tercüme işlemi büyük bir titizlik ve araştırma gerektirdiğinden dolayı tercüme işlemlerinin son dakikaya bırakılmaması da evrak üzerinde daha kaliteli bir çalışma sağlanması açısından önem taşımakta ve hata sayısını azaltmaktadır.

Sabıka Kaydı Tercüme Ücretleri

Sabıka kaydı tercüme işlemleri tercüme ofislerine göre değişim gösterebilmektedir. Tercüme ofisleri ve yeminli tercümanlar yapacakları tercüme işleminin fiyatını belirlerken tercümenin teslim zamanı, kaynak dili ve hedef dili, müşteri talepleri, belgenin içerik ve detayları, belge içerisindeki kelime sayısı ve tercüme evraklarındaki onay durumuna göre farklılık göstermektedir.

Tercüme evrakları hata kabul etmeyen önemli evraklar olduğundan dolayı çeviri işlemi yapılırken güvenilir bir tercümandan yardım almak işlemlerin sorunsuz ve daha hızlı ilerlemesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Yeminli Tercüme İşlemleri Neden Daha Güvenli

Tercüme işlemi gerçekleştirilmekte olan evrakların resmi işlemlerde geçerli sayılabilmesi için tercüme işleminin yeminli tercüman tarafından yapılmış olması ya da noter tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Genel olarak pek çok işlemde yeminli tercüman tarafından tercüme edilerek imzalanmakta olan evraklar için ayrıca noter tasdiki istenmemekte ve yeminli tercüman tarafından çevirisi yapılan pek çok evrak resmi işlemlerde geçerli sayılmaktadır. Bunun yanı sıra yeminli tercümanlar çeviri yapmış oldukları dil ile ilgili eğitim almış olduğundan dolayı tercüme işleminde hata yapılma payı çok daha aza inmektedir.

Yeminli tercümanlar evrak tercümesinde büyük bir titizlik ile çalışma sağlayarak hatanın önüne geçerler. Bazı dillerde tercüme işlemi oldukça zordur. Bu sebepten dolayı tercüme yapılırken çeviri yapılacak dil üzerine eğitim almış işinde uzman yeminli tercümanlardan destek almak işlemlerin sorunsuz ve daha hızlı bir şekilde ilerlemesi adına büyük önem taşımaktadır.

Kaynak: https://www.tercumeofisi.com/sabika-kaydi-tercumesi

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.