EHF Kadınlar Hentbol Şampiyonlar Ligi grupları belli oldu

Tarih: 25 Temmuz 2022 Pts 21:23 | Bu yazı 205 kez okundu.

Kastamonu İl temsilcilerimizin de mücadele edeceği 2022-2023 EHF Kadınlar Futbol Şampiyonası’nda takımlar belirlendi. Kastamonu Belediyesi’nin B Grubu’nda yer aldığı ulusal şampiyonada ilk maçlar 10 Kasım’da oynanacak.  EHF Yönetim Kurulu, 2022/23 EHF Erkekler ve Kadınlar Futbol hiltonbet giriş Şampiyonası’na katılmak için 16 takımı onayladı. Daha önce katılan takımların yanı sıra 7 takım da şampiyonluğa yükseldi.

 EHF Kadınlar Futbol Şampiyonasına düzenli olarak katılan 9 takım: RK Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan), OdenseHandbold (Danimarka), Metz Hentbol (Fransa), SG BBM Bietigheim (Almanya), Györi Audi ETO KC (Macaristan), WHC Buducnost (Karadağ), VipersKristiansand (Norveç), CS Rapid Bükreş (Romanya), Team Esbjerg (Danimarka).  Kadınlar Şampiyonlar Ligi Yürütme Kurulu kararıyla son listeye alınan ve Kastamonu Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu yedi takım şunlar: Storhamar Hentbol Elite (Norveç), FTC-Rail Cargo Hungaria (Macaristan), CSM Bükreş (Romanya), BrestBretagne ( Fransa), BHK BanikMost (Çek Cumhuriyeti), RK KrimMercator (Slovenya), Kastamonu Belediyesi GSK (Türkiye).  Cumartesi ve Pazar günleri maçların oynanacağı EHF Kadınlar Futbol Şampiyonası’nda A ve B Gruplarında ilk altıya giren takımlar ön eleme turuna çıkacak. Kazananlar ve ikinciler doğrudan çeyrek finale çıkacak; Üçüncü ila altıncı sıradaki takımlar eleme turuna yükselecek.  EHF Kadınlar Futbol Şampiyonası Takımları:

 Grup A:

OdenseHåndbold (Danimarka), VipersKristiansand (Norveç), KrimMercator Ljubljana (Slovenya), SG BBM Bietigheim (Almanya), BrestBretagne Hentbol (Fransa), FTC-Rail Cargo Hungaria (Macaristan), DKB BaníkMost (Cumhuriyet) Çek Cumhuriyeti ), CSM Bükreş (Romanya)

 B Grubu:

Györi Audi ETO KC (Macaristan), Metz Hentbol (Fransa), CS Rapid Bükreş (Romanya), WHC Buducnost BEMAX (Karadağ), StorhamarHandbål Elite (Norveç), Team Esbjerg (Danimarka), Kastamonu Belediye GSK (Türkiye) , HC Lokomotiva Zagreb, Hırvatistan)

Kategori: Tanıtım
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.