Enerjisa ile Fatura Ödeme Kolaylığı

Tarih: 06 Haziran 2018 Çar 10:04 | Bu yazı 1.140 kez okundu.

Günümüzün vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri de elektriktir. Elektrik olmasaydı yaşam standartları çok daha kötü olabilirdi. Öyle ki elektrik kullanımını sağlamak amacıyla birçok çeşit firma faaliyetlerine aktif şekilde devam etmekte. Her bölgenin sorumlu olduğu bir elektrik idaresi var. Fakat bu idareler arasında her geçen gün daha da gelişen ve insanlara elektrik konusunda çeşitli kolaylıklar sunan Enerjisa, elektrik dağıtımında bilinen bir isim halinde şuan. Kendim de bizzat Enerjisa müşterisiyim.

Son zamanlarda neredeyse tüm insanların muzdarip olduğu konulardan biri de elektrik faturasının ne kadar olduğu bilgisine ulaşmaktır. Günlük yaşamda insan işlerini daha da kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf etmek amacıyla online mecralardan elektrik faturası sorgulama işlemleri yapmak mümkün hale getirilmiştir. Peki elektrik faturası nasıl sorgulanır? Elektrik faturası sorgulama işlemlerini yapmak için neler gereklidir?

Elektrik faturası sorgulamak için Enerjisa’nın online işlemler bölümünden sorgulama sayfasına ulaşmak gerekiyor. Bunun için kişisel bilgilerinizi doğru olacak şekilde girmek lazım. Ancak ilk olarak Enerjisa platformu üzerinden üyelik oluşturmak şarttır. Öyle ki üyelik işlemleri için Türkiye Cumhuriyet kimlik numarası, telefon numarası ve ad-soyad bilgilerinin girilmesi lazım. Bu bilgilerle üyelik oluşturduktan sonra online işlemlerden adınıza kayıtlı elektrik aboneliği üzerinden elektrik faturası sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır.

Online mecralar insan hayatı için çok önemli avantajlar sunar. Her şeyden önce unutulmuş ya da günü geçmiş elektrik faturalarının durumunu gözlemlemek için aynı benim gibi sizler için de Enerjisa büyük bir fırsattır.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.