İzledik: Kendime iyi bak

11 Nisan günü vizyona girmiş olan romantik bir filme gittik bugün kız arkadaşım ile. Aslında böyle filmleri pek sevmem ve izlemem. Ama kız arkadaşımın o isteği o israrı yok muu girdik mecbur filme. 17.30 seansıydı. İnanır mısınız salonda 5-6 erkek vardı saydığım. Onlarda sevgili olan kişiler haa. Diğerleri hep 3-4-5 kişilik arkadaş gruplarıyla gelmiş kızlardı. Anlamadığım, kızlar toplanıp neden amaçsızca böyle filmlere gider ki? Ağlamak için mi yoksa aşk adına yeni şeyler öğrenmek için mi?

Film sürekli aklımda fakat salondaki insanlarda sürekli aklımda sayın okuyan. Bir yandan filmi izlerken diğer yandan içimdeki maceracı çocuk etrafı gözlüyordu inanır mısın? İnsanların bu filmde ne aradıklarını veya ne bulduklarını düşünmek bir yana, “ağlıyorlar mı lan” diye suratlarına bakıyordum, bakmaya çalışıyordum. Salon karanlık olduğundan bir bok göremiyordum orası ayrı tabii. Sadece ön taraftaki çiftin durmadan sarmaş dolaş olup sevişme isteği ile, yan tarafımda oturan üçlü kızların gülüşmeleri kaldı aklımda o karanlık salonda. Filmin ortaları yaklaşıyor gibiydi. Hem filmi izleyip hemde ön taraftaki çiftin başarısız sevişme çabalarına bakayım derken kız arkadaşım şak diye başını omzuma attı. Dedim herhalde benim hatunda moda girdi. Yüzünü kaldırdım ve bir baktım gözleri dolmuş. Hemen gözlerini yalamaya başladım desem de inanma yapmadım öyle birşey. “Ağlayacak mısın yoksa?” diye sordum. Gülümseyerek “evet” dedi. Başka kızlar olsa “yok gözümden işicem şimdi ahahaha” derdi ama benim hatun demedi işte, duygusal bir kere canına yandığım. O an salonda anlayamadığım bir ses oldu nedense. Bu ses tanıdık geldi sonradan ve içimden dedim; “bu bir osuruk sesi.” Hangi öküz dedim ilk başta bakındım etrafa ama maalesef osuruk bombasını kimse atmamış. Yine öndeki çiftin yaramazlıklarından koltuk yerinden çıkarcasına gıcırtı çıkartmış. Bunca aksiyonun arasında romantik olan filmimizi izlemeye devam ediyorum tabi çaktırmadan. Yan taraftaki üçlü kız bu sefer gülmeye başladı. Sevişme sahnelerinde nasıl da utanıp başlarını yere çevirdiklerini gördüm kaç defa ya. Sanırsın sevişmenin icadından haberleri yok. Damızlık domuzlar siziiii, az önce öndeki çifte bakıp bakıp gülüyordunuz ama? Ne değişti birdennn…

Neyse ki beş-on dakika sonrasında da zaten film bitti. Kız arkadaşıma baktım ağlamıyor. Tamam dedim içimden, ölen yada yaralanan yok. Salonda ışıklar açıldı tabi bir anda ardından. Kendimi kız meslek lisesinde hissettim. Salondaki herkes kız nerdeyse ve birbirlerine bakıyorlar. Sanırsam kim ağlamış, kim ağlamamış, bu ağladıysa ben niye ağlamadım lan analizi falan yapıyorlar herhalde dedim yine içimden. Neyse ki çıktık salondan ve otobüsle evimize döndük.

Aksiyonu bol, duygusallığı ise simidin üstündeki susam gibi. Ama bir o kadarda günün tadını sıcak bir simidin tazeliğine benzetebiliriz. “Akıyoğğ sayın okuyan, akıyooooğğ” (reklam repliği bu çaktırma) Şuan içimden bir ses “ne saçmalıyorsun amk” diyor. Haklı, daha fazla saçmalamayım değil mi dostlar…

Salıverdim küçük enişteyi veeee filme 10 üzerinden 6 verdim gitti.

You may also like...

18 Responses

 1. OtizmDunyasi dedi ki:

  Benimde kız arkadaşımla gittiğim bir filmdi ve kız arkadaşım ağlamıştı, abi filme neden duygulanır ki insan sinir olmuştum 🙂 ama fena değil film.

 2. Ersin dedi ki:

  Evet, konusu güzeldi. 🙂

 3. Sanem dedi ki:

  Konu kız arkadaşı olunca işler değişiyor tabi 🙂

 4. Full Apk indir dedi ki:

  Bencede gayet guzeldi film 🙂

 5. Oyunlar dedi ki:

  kız arkadaşımla gideceğim 🙂

 6. yonca halı yıkama dedi ki:

  kuzey güneyden hatırladığımız “Çağdaş Onur Öztürk” ilk başrol filmi sanıyorum…

 7. Ersin dedi ki:

  Evet, aynen hocam.

 8. legrand dedi ki:

  çok güzel bir filmdi, teşekkürler

 9. Mahmut dedi ki:

  tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

 10. Güzellik Blog dedi ki:

  tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
  .

 11. Sezai Acıma dedi ki:

  Konu olarak gerçekten güzel olan bir film.

 12. Sultangazi Evden Eve Nakliyat dedi ki:

  Film İzlemeye Değer Bence

 13. cengiz dedi ki:

  hatır İçin çiğ tavuk yenir. açıkcası çok fazla beğenmedim filmi

 14. Aktan dedi ki:

  Kadınların aklına sır ermez, hepsi aynı ayar anlamak zor, genede izlenebilir film.

 15. altın haberleri dedi ki:

  çok sıkıcı bir film aşırı duygu yüklü izlemek yerine uyumayı tercih ettim.

 16. Sağlık ve Güzellik dedi ki:

  Ben de bu filmi çok merak ediyorum ama bir türlü izleme fırsatı bulamadım. Sinemada izlemek nasip olmadı, artık internetten izleyeceğiz napalım.

 17. gelinlik dedi ki:

  tavsiyeleriniz için teşekkürler

 18. En ucuz iphone fiyatları dedi ki:

  Ben dram filmlerinin hastasıyım. ağlatsın beni…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir