Kırışıklık Tedavisi

Tarih: 17 Temmuz 2019 Çar 22:14 | Bu yazı 765 kez okundu.

Yaşlanma, genetik ve çevresel faktörler nedeniyle insan cildi bir süre sonra yıpranmaktadır. Beslenme, güneşe maruz kalma, sigara ve alkol tüketiminin yanı sıra hormonsal nedenlerden dolayı oluşan kırışıklıklar, sizleri olduğunuzdan daha yaşlı göstermektedir. Yüz hareketleri ve aşırı mimik kullanımı sonrasında da meydana gelen kırışıklıklar, kırışıklık tedavisi yöntemleri ile basit bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Anti-aging uygulamaları ile çizgi ve kırışıklıklarınızı hafifletebilir ve daha iyi bir görünüm kazanabilirsiniz. Hayatın kabul edilmesi gereken kırışıklarla mücadele etmek için derinleşmeden önce müdahale etmeli ve kollajen ile elastin üretimini destekleyici tedavi yöntemleri yaptırılmalıdır.

Stres, üzüntü, depresyon, beslenme alışkanlıkları, bol kafein, alkol ve tütün tüketiminin yanı sıra çevre kirlilikleri nedeniyle oluşan kırışıklıkları azaltmak için cildinize dikkat etmelisiniz. Ayrıca ani kilo değişimlerinden uzak durmalı, sağlıklı beslenmeli ve kötü alışkınlarınızı bırakmaya çalışmalısınız. Kırışıklık tedavisi amacıyla birçok farklı tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Botoks, dolgu enjeksiyonları, scarlet s, bbl forever young, ıcon lazer, clear lift ve emerge lazer gibi yöntemler ile sizlerde daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kırışıklık Tedavisi Yöntemleri

Kırışıklık tedavisi amacıyla kullanılan yöntemler arasında yer alan Botoks, kırışıklıkları azaltmak ve gidermek amacıyla yapılan en etkili yöntemlerden birisidir. Yüzün hemen hemen tüm bölgelerinde yapılabilen bu işlem, FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylıdır. Kesi veya anestezi uygulanmadan yapılabilen botoks işlemi ortalama olarak 10 dakika sürmekte ve 6-12 ay arası etki göstermektedir. 18 yaş ve üzeri herkes tarafından yaptırılabilecek bu işlem için hayatınıza ara vermenize gerek kalmaz.

Hyalüronik asit kullanılarak yapılan Kırışıklık Tedavisi’nde, hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Vücutta bulunan ve yan etki riski birikmeyen bu yöntem, kırışıkları doldurarak kırışıklıkları önlemektedir. Altı ayda bir tekrarlanması gereken bu işlem için hayatınıza ara vermek zorunda kalmazsınız. Dolgu uygulamalarını göz ve dudak çevrelerinin yanı sıra ince çizgilenmelerde kullanabilirsiniz.

Lazer sistemleri ile kırışıklık tedavisi yaptırabilir ve daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Kollajen ve elastin üretimini arttıran lazer yöntemleri arasında yer alan Scarlet S, mikro iğneler yardımı ile cilt altına radyo frekans dalgaları göndermeye dayanmaktadır. Ortalama olarak 3’er hafta aralıklar ile 3-4 seansta uygulanan bu işlem, optimum sonuçlar ortaya koymaktadır.

BBL Forever Young uygulaması, yeni nesil ışık teknolojileri arasında yer almaktadır. FDA onaylı olan bu tedavi yönteminde, cilt lekelerinizi hafifletebilir, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilir ve daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Güneşe maruz kalmadan yaptırmanız gereken bu işlem, 2-3 hafta aralıklarla 3-5 seans uygulanmaktadır.

Icon lazer, cilt altına yüksek enerji göndererek kollajen üretimi arttırmaya dayanmaktadır. 2’şer hafta aralıklarla 3-4 seansta uygulanabilen bu işlem, kısa sürede etki elde etmenize yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra ClearLift, Emerge Lazer ve Karbon Peeling yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu

İnsan yüzündeki en önemli ifade kısımlarından birisi olan göz ve göz çevresi, kişiyi olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösterebilmektedir. İlerleyen süreçte daha da fazlalaşan bu kusurlar, göz altı sorunları olarak adlandırılmaktadır. Göz altında bulunan yağ ve kemik dokunun erimesi kaynaklı olarak ortaya çıkan bu sorun, genetik, göz altı ışık dolgusu ile güvenilir bir şekilde giderilebilmektedir. Aşırı stres, uykusuzluk, yaşlanma, genetik veya çevresel faktörlerden kaynaklı olarak yüzünüzde oluşan bu yapılar, dolgu ile düzeltilmekte ve bu sayede daha genç bir görünüme kavuşabilmektesiniz.

Göz altı ışık dolgusu ile göz altında meydana gelen çökme, morluk, kahverengi halkalar, kırışıklıklar ve yorgun görünüm ortadan kaldırılabilmektedir. Hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan dolgu işleminde, hiçbir şekilde enfeksiyon riski bulunmamaktadır. FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylanan ışık dolgusu, ortalama olarak 15 dakika içerisinde yaptırılabilmektedir. Bu işlem hakkında alanında uzman Dr.Oğuz Uçar ve www.droguzucar.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması

Göz altı ışık dolgusu uygulaması, alanında uzman kişiler tarafından yetkin muayene ortamlarında yaptırılmalıdır. Kullanılacak olan dolgu malzemesi miktarı belirlenmesi sonrasında başlayan işlemde, ilk olarak göz çevreniz antiseptik bir sıvı ile temizlenir. Daha sonra enjeksiyondan dolayı acı ve ağrı çekmemeniz için anestezik bir krem sürülmekte ve ince uçlu iğneler yardımıyla dolgu malzemesi uygulanmaktadır.

Uygulama sonrasında kısa süreii olarak kızarma, şişme veya morarma meydana gelebilmekte fakat bu etkiler kendiliğinden geçmektedir. Acı veya ağrı içermeyen ayrıca kesi ve anesteziye gerek duyulmadan yapılabilen bu işlem sonrasında 3 gün sıcak su ile temastan kaçınılmalı ve dolgu bölgesini ellememeye dikkat edilmelidir.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.