Q2A Dude Teması Artık Ücretsiz!

Tarih: 07 Temmuz 2015 Sal 4:54 | Bu yazı 7.245 kez okundu.

Bundan aylar öncesinde Q2A yani Question2Answers scriptinin kurulu olduğu bir site görmüştüm ve çok beğenmiştim. Üstelik sitenin sahibi de siteyi satışa koymuş ve 20 lira gibi bir ücret istemekteydi. O zamanlar bahsettiğim bu tema ücretsiz değildi. Tek lisans domain fiyatı 80$ civarıydı. Fiyatı görünce çok eşeğin tırnakları dedim. Araştırma yaptıktan sonra da sitenin sahibi ile iletişime geçip “o siteyi emesenden bana verecesin” dedim. “Ule olur gurban niye olmasın zaten benim moral 0 0 0” dedi. Hatta temayı ücretli aldığını ve çok zararına da olsa paraya ihtiyacı olduğundan siteyi satmak zorunda kaldığını belirtti. Tabi bu durum beni derinden sarsmıştı demeyeceğim tabii ki sarsmamıştı. Sitedeydi benim gözüm. Siteyi aldım, parasını verdim, hadi eyvallah dedim. Ne gaddarmışım beee…

Hal öyle ki bu olayların üstünden bayağı zaman geçmiş olsa gerek. Yapımcısı Rahul Aryan denilen herif artık Q2A için destek vermeyi bırakıp, bu temayı yaklaşık 2 hafta önce GITHUB üzerinden ücretsiz dağıtma kararı almış. Benimse şimdi haberim oldu ve direk olarak sizinle paylaşmak istedim. GITHUB üzerinden aslında sadece bu temasını değil birçok yaptığı değişik çalışmaları da paylaşmış, dileyen, ilgilenen detaylıca bakabilir.

Şimdi gelelim fasülyenin faydalarına ve osuruk gazına…

Q2A scriptini bilmeyenlerimiz olabilir. Q2A soru scriptlerinin şu an ki babasıdır. Anası kim bilinmiyor. Bu script ile çok işlevsel siteler kurabilir, WordPress gibi çeşit çeşit eklentiler kurarak sitenizi canlandırabilir, panelden tüm ayarları elinizin altında bir şekilde sitenizi ayakta tutabilirsiniz. Şuan soru-cevap siteleri bile wordpress kullanmakta veya kullanmaya başlamak için soru-cevap teması aramakta. Fakat bugün bu script ve tema ile buna son veriyoruz.

Q2A scriptini bulamadım derseniz, BURADAN en güncel halini indirebilirsiniz.

Dude temasını indirmek için ise BURADAN devam ediyoruz.

Script veya tema ile ilgili sorusu olan yorum yazabilir DİYEMİYORUM. Çünkü uzun zamandır bende kullanmıyorum. Temayı popüler eklentileri kurarak hazır hale getirebiliyorsunuz. İlk yüklediğiniz zaman direk olarak ana sayfada hata mesajları almanız normal. Gerekli eklentileri yükledikçe düzelecektir.

Var mı sorusu olan? Yok tabii ki.

Hadi görüşürüz o zaman.

 

Kategori: Web's
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 12 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Sinan Teker

   Az kullanılan bir scriptin böyle ucretsız tema dağıtması gayet iyi birşey…


  2. sohbet

   tema gerçekten çok başarılı temayı kullanabilmek içinde wordpress için bilgili biri olması gerekiyor diye düşünüyorum saygılar.


  3. Ersin

   Q2A scriptinin teması hocam wordpress değil. Panelden herşeyi ayarlayabiliyoruz.


  4. Volkan

   Script ve temaları devamlı araştırırım, gerçekten ilk kez burada gördüm. Ben normalde WordPress temaları ile yapılıyor sanıyordum. Gerçekten çok iyi oldu bu bilgi ya. Ama çok önemli bir eksik var, bu scripti kullanan baktığım hiçbir sitede reklam yoktu. HAzır reklam alanları yok mudur acaba ?


  5. Ersin

   Eklentileri var scriptin. O sayede ekleyebiliyoruz diye biliyorum.


  6. Polis

   Çok teşekkürler hemen kuruyorum


  7. Sorularım Var

   kullanıyorum çok memnunum bayaa hatalarla karşılaştım ama çözdüm çoğunu.


  8. tolga

   merhaba arkadaşlar ;

   siteyi türkçeye ceviremedim bi türlü
   qa-plugin\ra-option-panel\language\dude-lang-default.php dosyası duzenlıyorum olmuyor dosyayı qa-lang ıcıne atıyorum olmuyor qa-lang/qa-lang-main.php içine yazıyorum olmuyor , nasıl yapacagımı bılemedım temadamı hata var benmı beceremıyoruum anlayamadım yanı yardımcı olursanız sevınırım.


  9. Ersin

   panelden türkçe dilini aktif ettiniz mi dosyaları attıktan sonra? language dosyasına türkçe dil dosyalarını yükleyip panelden türkçeyi aktif edeceksiniz.


  10. Kastamonu

   gerçekten güzel hoş bir tma


  11. fatih

   temanın deomosu yok mu ?


  12. Ersin

   Maalesef yok. Ama q2a için en gelişmiş temalardan bir tanesi bu.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.