Web 3 Coinleri Hangileri, Kripto Sektöründe Web 3 Nedir?

Tarih: 31 Mart 2023 Cum 14:49 | Bu yazı 216 kez okundu.

Semantik web olarak da isimlendirilen web 3; aslında standart internetin daha akıllı, özerk ve açık halidir. Tim Berners- Lee tarafından geliştirilen bu yeni fikir genel blok zincirine dayalıdır ve merkezi değildir. Sistemin geliştirilmesi ilgili ve yüksek profile sahip teknoloji uzmanlarının yatırımları ile olmuştur. Bu yatırımlarla özellikle 2020 ve 2021 yıllarında web 3 daha popüler hale gelmiştir. Kripto para taraftarları tarafından talep gören sistem farklı vizyonlara sahiptir. İçeriğinde çeşitli kripto para birimleri ile NFT’ler gibi blok zincir teknolojileri mevcuttur. Web 3 coinleri olarak tanımlanan bu kripto paralar çeşitlilik gösterir.

3. nesil internet olarak da isimlendirilen web 3 teknolojilerinde kullanıcılar internet protokollerinin yönetimine ve işleyişine dahil olabilirler. Böylece kullanıcılar yalnızca müşteri olmakla kalmayıp hissedar ve katılımcı da olabilirler. Sisteme ait kripto para birimleri ile web 3 coinleri adı altında işlem yapabilirler. Yatırımcıların ilgisini çeken bu kripto varlıklar gelecek vaat eden ve potansiyeli yüksek bir yapıya sahiptir.

En İyi Web 3 Coinleri Hangileridir?

Kullanıcılarına tamamen şeffaf bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen web 3 sistemi oldukça gelişmiştir. Bu gelişmiş özelliklerin içerisinde kripto paralar, blok zincir teknolojisi, yapay zeka, akıllı sözleşmeler, makine öğrenimi gibi teknolojiler dikkat çeker. Özellikle kripto paralar yenilikçi proje altyapılarına sahiptir. Bunlar içerisinde en dikkat çeken projeler ve özellikleri şunlardır:

Meta Masters Guild

Genel manada en iyi web 3 coinleri arasında yer alan meta masters guild yeni bir projedir. Oyun endüstrisine yönelik olan projede oyun severlerin hak ettikleri değeri almaları amaçlanmıştır. Standart düzende oyun severlerin oynadıkları oyunların tamamına yakınında oyunu geliştiren ekip kazanç sağlar. Ancak bu kripto varlık durumu tam tersine dönüştürmeyi hedefler.

Battle İnfinity

Merkeziyetsiz ve yenilikçi bir kripto projesi olan battle infinity NFT, oyna kazan ve metaverse evrenini birleştirir. Platformdaki kullanıcılar kripto alım satımı, spor ligi ve NFT ticareti gibi farklı yollar ile platformun kendi tokenı olan IBAT kazanmaya çalışırlar. IBAT tokenları merkeziyetsiz borsa üzerine kuruludur.

Basic Attention Token

Kullanıcıların görüntüledikleri reklamlardan para kazanmalarını amaçlayan basic attention token reklam fonlarının uygun şekilde kullanılmasını sağlar. Bu kripto varlık sayesinde hem şirketler hem de kullanıcılar için çift taraflı bir kazanç söz konusudur. Yeni düzen ile kullanıcılar ilgilerini çekmeyen ve gereksiz reklamlara maruz kalmayacaktır. Bu gibi avantajlı özelliklere sahip tüm kripto varlıklardan Paranfil yayınlarını takip ederek haberdar olabilirsiniz.

Kategori: Tavsiye
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.