Yeni keşfettiğim yabancı dizi: Fargo!

Tarih: 23 Ağustos 2014 Cts 8:09 | Bu yazı 3.590 kez okundu.

Aslında çok da yeni değil, başlıkta yazdığıma kanmayın. Bu dizinin ilk sezonunu yaklaşık iki ay önce bir gecede bitirmiştim. Çok fena sarıyor izleyenleri ve Türk dizileri gibi uzattıkça uzatmıyor. Ne olacaksa pat diye olduğundan her bölüm yaklaşık olarak bir saat civarında sürüyor. Anlayacağınız bu yabancı diziye 10 saatimi ayırdım ve sonuna kadar izledim. Pişman mıyım? Kesinlikle hayır. Filmin konusu, bağlayıcılığı ve oyunculuğu çok üst seviyede.

Spartacus serisini bitirdikten sonra kendi kendime herhalde başka yabancı dizi izlemem diyordum ki bu diziyle tanıştım. Fargo sanırım şu an Türk televizyonlarında yayınlanmıyor. Belki de yayınlanıyordur alt yazılı olarak ama bilgim yok o konuda. Zaten yayınlansa herhalde diğer yabancı diziler gibi çokça isminden söz ettirir herhalde. Eğer bir gün evde televizyon kanallarına bakarken şak diye fargo gelirse karşınıza aman diyeyim değiştirmeyin. Mutlaka ama mutlaka izleyin. Her bölümü aynı bir olay ama filmi tam olarak anlamanız için ilk bölümden başlamanız gerekiyor. Yoksa imkanı yok bu diziyi anlayamazsınız. Ayrıca dizinin başkaları çok anlamsız ve saçma gelebilir ama Fargo öyle bir dizi ki, futbolda sonradan açılan takımlar gibi. O yüzden ilk bölümü izleyip asla bırakmayın diziyi.

Yabancı dizileri çok izlemediğimden oyuncuların hiçbirini daha önce görmedim. Belki de birçok yabancı dizide yer almışlardır ama ben Fargo’da her birini ilk kez görüyorum. Özellikle başrol oyuncularını hiç görmemem şaşırttı. Eğer ünlü kişilerse sorun bende, ünsüz kişilerse bu film nasıl bu kadar tuttu? Çünkü günümüzde kurgu ve oyunculuğun yanı sıra artık biraz da oynayanların popülaritesi de önemli.

Aksiyonu bol, aşk tam kıvamında işlenmiş ve bir insanın nasıl değiştiğini 10 bölümde görmek istiyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

Dipnot: Filmin konusunun detaylarını vermiyorum çünkü izlemek isteyenler olabilir. Onların heyecanını en baştan kırmayayım istedim.

Kategori: Off-Topic
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 10 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. dekorasyon

   Sizin de dediğiniz gibi yabancı dizileri ilk bölümlerinden yargılamamak lazım. Ancak birkaç bölüm izleyince de çok vakit kaybı olabiliyor. Bu durumda izleyen arkadaşların fikir ve düşünceleri önemli.


  2. YeniMetre

   Bu diziyi ben de oturup izleyeceğim. Reklamlarını gördüm ya yayınlandı yada az kaldı yayınlanmasına.

   Şu sıralar gerçi izlemem gereken baya bir dizi var. Gereken diyorum çünkü bir inceleme sitesi açtım ve dizileri oylamaya sunuyorum. Adıma tıklarsanız siz de görürsünüz. Her neyse. Sizin bu yazınızı okuduktan sonra bu diziyi de listeme ekledim. Bir 10 saatte bizden feda olacak artık. Puanlama için siteme de beklerim. Tavsiye için teşekkürler.


  3. Tarih forumu

   Yabancı diziler içinde en güzellerinden biri diyebilirim bende takip ediyorum ama güzel Türk dizileride başladı


  4. modern design tips

   Bende yeni dizi arayısındaydım son bir haftadır bır kaç dızının bolumlerını ızlememe ragmen bende bır baglayıcılık olusturmamıstı sizin tavsiyenizde birde bu dızının bir kaç bolumune bakmayı dusunuyorum umarım dedıgınız gıbı bendede istikrar saglar öneriniz.


  5. oscar çöllerde

   Bir çok yabancı dizi izledim, hala izlediğim 4 farklı dizi var fargo bunlardan bir tanesi yabancı dizi sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi. Ayrıca Fringe dizisini izlemediyseniz onu da tavsiye ederim.


  6. nasıl zengin olunur

   Ben Breaking Bad, How I Met Your Mother ve South Park’tan sonra bana uygun bir dizi bulamıyorum. Şu anda Two and a half man izliyorum güzel gidiyor. Fargo’yu da göz önünde bulunduracağım. Teşekkürler.


  7. Diriliş Ertuğrul Dizisi

   Bazı yabancı diziler zaman kaybı oluyor bazıları çok saçmalıyor ama bazıları ise izledikçe izleyesi geliyor insanın.


  8. su kaçağı nasıl bulunur

   ben bu diziye zamanında bir tutuldum, uzun zaman izledim, başarılı bir dizi, tavsiye ederim.


  9. Isı Pompası

   hiç izlemedim . walking dead dan sonra denemek gerek.

  10. Fargo kısa ama on numara farklı ilginç bir dizi.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.