YouTube’da cin avına çıkmak!

Tarih: 06 Ağustos 2017 Paz 16:21 | Bu yazı 1.736 kez okundu.

Neredeyse her gün Youtube’da sayısız genç bu cin kovalama macerası uğruna yeni kanallar açıp büyük kanalları taklit etmeye çalışıyorlar. Zannediyorlar ki bu tarz gizemli içerikler insanları kendilerine çeker, büyürler ve para kazanırlar. Kısa sürede işin özünü anlıyorlar ve yaptıklarıyla kalıyorlar. Ben buna “boşa zaman” diyorum. Televizyon karşısında oturup eğlenceli programı izlemek kadar boş. Zamanı biraz daha dolu geçirmek varken bu uğraşları görünce garipsiyorum.

Ben günün bazı zamanlarında YouTube’da faydalı içerik üreten kanallardan videolar izlerim. Onla kapıştık, bunla güreştik veya bunla öpüştük tarzındaki videoları değil de daha bilgilendirici videolar. Fakat ne gariptir faydalı içeriği de üreten saçma içeriği de bünyesinde barındıran çok kanal var. Bu kadar bilgi veren videolara kafaları çalışıyorsa niye saçma videolarla kanallarını dolduruyorlar acaba diye soruyorum bazen kendime. Konu başlığında belirttiğim gibi, bu konuların en başında bu cin saçmalığı geliyor. 10-15 yaş aralığındaki gençleri kendi ağlarına çekmek için kurgulanmış videolar ile kandırıyorlar. Üstelik bunu yaparken hem küfür edip hem de duayı ağızlarından düşürmüyorlar. Şaşırıyorum ve garipsiyorum.

Bu cin kovalama furyasına birçok büyük kanal ortak oldu bu sıralar. Sanırım iyi para kazandırdığı için dini kullanarak, eline dini kitap alarak veya durmadan dua okuyarak dolaşıyorlar. Böyle adamlara sorsanız namaz kılmamıştır. Para verseniz de namaz kıldırmak zor gelir ama gel gelelim durum bu olmuş.

Bakın dostlarım, arkadaşlarım, kankiteleşkolarım. İnanmayın bunlara, bu insanlara prim vermeyin. Cinlerden de korkmayın demiyorum fakat çok ilgilenmeyin bu tür konularla. Kendinizi geliştirebileceğiniz, psikolojik olarak sizi yıpratmayacak şekilde yaşayın hayatınızı. Yoksa karanlık koridorda tuvalete giderken arkanızdan biri yürüyormuş gibi hissetmeye ve acaba bu videoyu izlediğim için bana mı sardı bunlar demeye başlarsınız.

Kategori: Web's
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında bir yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. Ali İhsan

   Valla inanır mısın Youtube’da artık neredeyse her gün bir cin videosu görür oldum. bu kişilerin insanları kandırmasından bıktım. nasıl inanıyorlar anlamıyorum.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.