Amını yurdunu sikim lys çok kötü geçti ya!

Tarih: 24 Haziran 2013 Pts 2:34 | Bu yazı 3.769 kez okundu.

Eveeet, sikindirik bir haftadan yine merhaba,

Valla açık söyleyeyim artık bir daha üniversiteye hazırlanmak için hiiiç halim kalmadı. 1 Nisan günü YGS’den 250 almıştım. Bloğuma da bununla ilgili yazı yazmıştım zaten, hatırlarsın. Geçtiğimiz hafta ise lys-4 sınavına girdim. İğrenç geçen bir sınavdı. O günü kısaca özetleyeyim size;

Sabahın köründe kalktık. Kahvaltı falan yapmadan atladık arabaya. Sınav yerini bilmiyoruz, nasıl bulacağız bilmiyoruz. Kağıtta bir tek okulun ismi yazıyor. İnternetten okulu araştırıyorum net bir sonuç bulamıyorum. Hay sikeyim böyle işi dedim. Neyse okulu bulduk. Tam yaklaştık derken araba bozuldu amk. Daha doğrusu bozulmadı, gazı bitti. Gaz yüklemeyi unutmuşuz. Yaklaştık derken kaldık mı yolda? Arka tarafta arabalar sıra oldu bizi bekliyorlar. Sınavın başlamasına 30 dakika var ve trafiği bildiğin kestik. Her neyse sonra indik arabadan ittir Allah ittir. Kenara çektik arabayı. Baktık 20 dakika kalmış. Yaklaştık okula bari yürüyerek gidelim dedik ve son 5 dakika kala sınıftaydım. Sınıfta ne sınıf ama… 50 kız – 5 erkek var gibiydi. Hepsi somurtmuş stresten. İçeriye girdiğim an bütün kızlar süzdü şöyle beni. Sanki kocalığa alacak kancıklar. Bilmiyorlar ki başım bağlı. Geçtim oturdum sıraya. Sıraya oturmamla sikiriboktan bir okulda sınava girdiğimi anlamam zaten uzun sürmedi. Oturduğum masayı bildiğin kemirmiş ipneler. Amına koyim inat değil mi bende ep yazdım sıraya sıkıntıdan. O sıra sınav başladı. 10 dakika-20 dakika-30 dakika derken yavaştan vakit geçiyordu. Tabi o arada biri sümükle dolu burnunu çekmeye çalışır, biri öksürür, biri hapşurur, biri şekerin jelatiniyle oynar. Bitmez koduklarım. Artık sınavın sonlarına doğru sınıfta hiç normal insanın olmadığını anladım ve kağıdı verip çıkayım dedim. 1 dakika geçti diye son 15 dakika çıkartmadı zilli hoca. Oturdum tekrar yerime. Durmadan kesmeye başladı hoca beni. Sanırsın kopya çekiyorum. Sınav bitti hala rahat bırakmıyor kansızlar. Neyse o günü öyle atlattık.

Bugün ise lys-4 girdim. Yine sabah bir cacık yemeden düştük yollara arabayla. Bu sınavda Beşevler’de şansıma. Okula gittik ve ben 45 dakika öncesinden girdim binaya. Polis üstleri arıyor. Bana “gel böyle evlat” dedi. “Evlat dediğin seni siker ne evladı?” dedim. O da “pardon abi buyur” dedi ve sınıfa geçtim. Sınıfta bir tane idiot tek başına oturuyor öyle. Bende geçtim sırama oturdum. Sınıfta iki idiot oturuyoruz öyle. Yine 10 dakika-20 dakika-30 dakika derken sınava 5 dakika kaldı. Sıralar falan müthiş bu sefer. Üniversitede giriyoruz sınava ayıptır söylemesi. (havamı sikeyim, sanki üniversite benim amk) Ve sınav başladı. Türkçe kolay diyebileceğimiz düzeyde sormuşlar. İdare eder bunlar hadi artık edebiyata geçeyim dedim. Bir başladım ki sormayın; ilk soru boş, ikinci soru boş, üçüncü soru boş… Öyle devam ediyor. Bu ne amk yarraklara geldik herhalde bu sefer dedim içimden. Hakikaten zor sormuşlar ve Edebiyattan neredeyse işaretlediklerimin tümü yanlış desek yeri. Coğrafyada ise kolaydı ama yine basit hatalardan çok net kaybettim.

Bu eğitim sistemi bana karşı gerçekten. Ulan başkaları yapıyor da ben niye yapamıyorum ya? Şansıma mı denk geliyor böyle anlamıyorum ki. Ama bu sene mutlaka üniversite gideceğim. Gerekirse orada hazırlanacağım ama kesinlikle artık buralarda duramam. Aile baskısı, çevre baskısı falan çok oluyor. Üniversitede daha rahat ve daha iyi bir bölüme hazırlanabilirim.

İnşallah seneye sınavda kolay soru sorarlar. Süphaneke dinimiz amin.

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.