Lys sonucum ve tercih zamanı!

Tarih: 10 Temmuz 2013 Çar 3:38 | Bu yazı 4.203 kez okundu.

Yine hüsranla dolu bir yazıya başlıyorum. LYS geçtiğimiz günlerde açıklandı. Aslında istediğim, beklediğim puanın çok altında ama bu sene kesinlikle üniversiteye gitmek durumundayım. Çünkü ne daha fazla baskı kaldırabilirim ne de geç yaşta üniversiteye gidebilirim. Herkes okumanın yaşı yok dese de, kendinizden 6-7 yaş küçüklerle aynı sene gitmek çok hoş bir duygu olmasa gerek. O yüzden 2-3 yaş fark varken gidelim ki bir an önce bitsin bu çile…

Bu sene ki LYS ve yerleşme puanım:

222

Çok düşük değil mi? YGS5 ve YGS6 puanım bile TS1 ve TS2 puanımdan fazla… Bende bu sene elimdeki imkanlara göre tercih yapacağım ve ona göre bölümler seçeceğim. Aslında çoğu kişiden farkım; sevgilim ile aynı üniversiteye gitmek istiyor olmam. O yüzden hem ona hem de bana uygun bir üniversite olmalı ki birlikte gidebilelim. O yüzden puanı uygun olan ve Ankara’ya yakın olan Konya’da karar kıldık. Selçuk Üniversitesi bizim için gayet ideal bir tercih olacak. 2 yıllık tutan 5-10 tane bölüm yazıp gideceğiz buralardan. Baskının olmadığı, herkesten uzak bir şekilde tekrar üniversiteye hazırlanacağız. Çünkü 2 yıllık üniversitenin pek getirisi olmuyor. Askerlikte veya iş bulma da zorlanabiliyorsunuz. O yüzden 4 yıllık üniversiteyi bitirip, altın bileziğimizi kolumuza takmak gerek.

Tercih yaptıktan sonra sizlere tekrar bildirir ve çıkan sonucu açıklarım. Sağlıcakla kalın.

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Yazı hakkında yorum yapın!

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.