Avea yedek sim nasıl çıkartılır?

Tarih: 29 Haziran 2015 Pts 1:12 | Bu yazı 15.850 kez okundu.

Benim hatunun sinirinden kartı hunharca kırmasının ardından öğrendiğim durumdur yedek sim kart çıkarttırma olayı. Eğer Avea sim kartınızı kaybettiysen, kırdıysan veya çalışmıyorsa direk olarak yenisini çıkartabilirsin.

İlk olarak Avea bayisine gidiyorsun ve elemana yedek sim kart çıkarttırmak istediğini belirtiyorsun. İlk olarak senden numarayı ve kimliğini istiyor. Kimliğini istemesinin nedeni ise hat bilgilerini doğrulamak için. Hat kimin üzerine ise onun gidip yedek sim kart çıkarttırması gerekiyor. Kırılan hat benim üzerime olduğu için çok sorun yaşamadım o açıdan. Bilgilerini doğruladıktan sonra senden 8 TL işlem ücreti istiyor. Yedek sim çıkartıyoruz bir de para istiyorlar demeyin. Gidip başka hat almak istesen kafadan 35-40 lira para çıkıyor cebinden. Bu tutara şükretmek lazım. 8 TL ücreti verdikten sonra ise sana hat alırken doldurulan form gibi bir form veriyor ve imza istiyor. Bütün işlemleri hallettikten sonra direk olarak yedek hattı eline veriyorlar.

Hattın açılması yaklaşık olarak 4-5 saati buluyor. Aslında hemen açılıp açılmaması oradaki elemana bağlı. Eğer işin acil veya acele ise oradaki elemandan özel olarak rica edin ve hızlı işlem yapılmasını iste. İşlemi yaptığı bilgisayardan sanırım hızlı açılması üzerine not düşebiliyor karşı tarafa. 5 dakika içerisinde hattını açtıran da gördüm 5 saat içinde açtıran da. Tamamen çalışana bağlı bir durum dediğim gibi. Ama gün içinde açılacağından emin olabilirsin.

Yedek sim kartı çıkarttırdığın zaman hattaki liralar ve yaptırılan paket aynen duruyor. Yani sıfırdan yapmana gerek yok. Hattı kırdın paketin iptal, paran boşa gitti gibi bir durum yok.

Eğer bilgi gerektiren bir soru var ise yorum kısmından bana sorabilirsin. Olayı yaşayan biri olarak kafandaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına daha net cevaplar verebilirim.

Görüşanze…

Kategori: Genel Kültür
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 53 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!


  1. harun nurah

   avea kullanmak çok değişik bişey ya fakirlikte zenginlik yaşatıyor. turkcellde tam tersi zenginlikte fakirlik çektiriyor.


  2. Sohbet

   benimde yedek sim ihtiyacım vardı. saolun


  3. fullhdfilm izle

   Evet gerçekten mantıklı bir uygulama 8 tl veripde bir yedek hat çıkartmak her zmn iyidir kaybettiğinde daha çok para ödüyebilirsin


  4. mistik

   Mantıklı bir yol, teşekkürler.


  5. hortes

   hatım cızıldı yedek sim kartı cıkartım bır ay içinde yedeksım karta cızldı bır ay içinde yedeksımkart tekrar verılırmı acaba


  6. Ersin

   Verirler.


  7. çevval acar

   hat benim degil ama kimlik yanımda olsa olurmu


  8. Ersin

   olmaz hat sahibinin gitmesi gerekiyor.


  9. her gün bir bilgi

   İşe yarayacak bir bilgi. Teşekkürler.


  10. Araç Takip Sistemi

   ben turkcel kullanıyorum. ben yedek sim kartı 19 tl ödeyerek çıkarttım fiyat farkına bak


  11. gokhan

   kardesim 15 tl ye hat degistiriyorsuz.
   yazzik asgari ucrete zor geciniyoruz biz.
   milleti zengin etmek ten baska soygunyok


  12. asil

   yedek simde veriler gidermi ve online işlemlerden kullanım detayları da silinir mi yani görüşülen nolar


  13. Ersin

   evet gider.


  14. Ayse

   Mesela kullandığımız hattı kullanırken hattin üzerine olduğu kişi o hattın yedeğini çıkarabilir mi ve bizim konuştuğumuz kişilerden gelen msj vs. Oda görebilir mi ?


  15. sinan

   5 gűn oldu daha acilmadiii


  16. Ersin

   Çıkarabilir. Fakat çıkarttığı an orijinal olan kart iptal olur. Kullanılamaz. Haliyle hiçbir zaman ikinci yedek hattı çıkarttırıp mesajları takip etme durumu söz konusu bile değildir.


  17. Ersin

   Yaptırdığınız bayii ile iletişime geçin. Bazen çok sallıyorlar. 1 günlük iş bu.


  18. seslisayfam

   Mesela kullandığımız hattı kullanırken hattin üzerine olduğu kişi o hattın yedeğini çıkarabilir mi ve bizim konuştuğumuz kişilerden gelen msj vs. Oda görebilir mi ?..


  19. Ersin

   hayır göremez. sadece hat sahibi yeni hat çıkartabilir. yedek hat çıkarttırdığı zaman ilk kullanılan hat otomatik iptal edilir. yeni alınan hatta ise rehber ve mesajlar bulunmuyor.


  20. Reyhan

   Dun almama ragmen aktif olmadi ve musteri hizmetleri aktif olduğunu soyledi ne yapmaliyimmmm


  21. Ersin

   Beklemekten başka çare yok. 🙂


  22. Melike.

   Ama ben Suan Gidip Sim Çıkaracağım Hattim kırıldı çünkü Ama Fiyat Ne Ne Zaman Açılır Bilmiyorum Acil Yardım eder misiniz acabaa ya ?


  23. Ersin

   Melike hanım yedek sim çıkarttırmak çok sürmüyor. En fazla 15 dakika. Ama açılması 1 günü bulabiliyor. Bu durum biraz da orada çalışanların gerekli yerlere bildirmesiyle alakalı bir durum. Hat sahibi yerine siz çıkarttıramazsınız. İlla ki onu isterler.


  24. Melike.

   Amaaa yani Annem Yok Oo Nasıl olacak Acabaaa ?


  25. Melike.

   Ücret Ne Kadar Acabaaa Sordum da Cevap gelmedi ?


  26. Ersin

   Alamazsınız o zaman Melike hanım.


  27. Ersin

   Eğer artmadıysa 8-10 lira gibi yedek sim ücreti bulunuyor.


  28. Ela

   Orijinal hatti alirken atilan imza ile yedekleme yaparken atilan imza farkli olursa sorun cikarmi?


  29. Ersin

   Çıkmaz verirler.


  30. Eda

   Mrb hattm çizildi yeni hat çıkarttıktan snra yeni hatta eski hattaki numalar geliyo mu


  31. Ersin

   Gelmiyor.


  32. Arif erol

   Hat babam uzerine kayitli o da burda yok il disinda 1 ay dan assa gelmez yani. Simdi o ordan teefonla arasa konussa bayideki adamla gosterse kimligini falan olurmu


  33. Ersin

   Olmaz kendisinin gitmesi gerekiyor.


  34. Esra

   Yeniledigim zaman kontürlerim gider mi


  35. Ersin

   önceden gidiyordu. şuan düzelttiler mi bu durumu bilmiyorum.


  36. Hacer

   Benim hattım amcamın adına kayıtlı ve amcam vefat etti hattımı yenileyeceğim fakat kimlik falan illa gerekli mi? Çünkü amcamın kimliğine ulaşmam imkansız


  37. Ersin

   Bu konuda yorumsuzum. Ne tür işlem yapılıyor bilgim yok.


  38. Viyola

   Benim sim kartım çizildi değiştirirsem yine ücreti 8 tl mi olur


  39. Ersin

   aynen öyle.


  40. Murat

   Sim kartim köyde kaldı
   1 hafta sonra gidicem turkcell den yedek kart çıkarsam eski kart iptal olurmu . Iki sini de kullanmaya devam edemezmiyim .


  41. Ersin

   yedek sim kartı aldığında köyde kalan sim kartın iptal olur, kullanılamaz. iki kart üzerinden tek hattı çalıştırmak mümkün değildir. yedeğini çıkarttırdığın an orijinal kartın kullanıma kapatılır.


  42. ömer

   yedek sim kart çıkarınca numaralarda geri gelir mi acaba numaralar ne olcak?


  43. Ersin

   tüm numaralar gider. o duruma yapacak birşey yok.


  44. Sedef

   Kartımı kaybettim. Yedek kart çıkarcam. Ama birkaç gündür bekledigim önemli bir mesaj var. Kartım kapalı olduğu için gelmedi haliyle. Kartın yedeğini çıkarttığımda gelir mi yeni karta? Bilgisi olan var mı?


  45. Ersin

   Gelmez


  46. Birgül

   sim kartın yedek çıkarttığı zaman 1sim kartına ağıt dökümanları görünümü aceba


  47. Ersin

   ağıt dökümanı derken arama kaydı demek istediniz sanırım. telefon içinde görünmez. sıfır kart takmış gibi düşünebilirsiniz.


  48. Kiraz

   Merhaba benim sormak istedegim hattı kiralı 1 seneyi geçti tekrar yenisi çıkarsam bu 1 sene ki süreçteki bana gelen mesajlar tekrar gelir mi o hatta acaba.


  49. Ersin

   hayır gelmez. yeni aldığın yedek hat sıfırdan mesaj, arama bölümü ve rehbere sahip olacak. Sıfır yeni hat almış gibi. Eski kartındaki bilgilere (mesaj vs.) maalesef ulaşamazsın.


  50. Gizli

   Sevgilim benim hattımı kırdı ve ben yedek hat çıkartmak istiyorum tekrardan yeni hat almak istemiyorum yedek hat çıkarınca numaramı da değiştirme imkanım yok mu


  51. Ersin

   hayır yok aynı hat üzerinden devam ediliyor.


  52. Hülya

   Kontörler in hepsi giderim yeni hat çıkarttım aynı telefonum üstüne


  53. Ersin

   gitmez kontorler hatta kalır.

  Cevap Yazın

  Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

  Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.