Bedelli askerlikte gideceğim yer ve celp dönemim açıklandı

Tarih: 20 Kasım 2018 Sal 1:37 | Bu yazı 1.444 kez okundu.

Aslında biraz telaşlı yazıyorum bu yazımı. Çünkü bugün bedelli askerliğe ilk celp döneminde gideceğimi öğrendim. Şanslı mıyım şanssız mıyım bilmiyorum ama 2019 sonlarında gidecekleri, 2020 yılında gidecekleri gördükçe yine de şanslıyım diyorum kendime. Hemen bitireyim çıksın aradan düşüncesindeyim. İşe girsen işe girilmez, uzun süreli bir şey yapsan aklında hep askerlik… Günler geçmez valla öyle de.

21 günlük askerliği SAMSUN‘da yapacağım. Şansımıza orası çıktı. Bir İzmir, İstanbul, Ankara olmasa da Bayburt veya Erzincan’da değil yani. İnternette okuduğuma göre çok sorunlu bir yer değil ama dediğim gibi ilk celpte gidecek olmak biraz zorlayacak sanırım. (bizden önce iki celp bedelli olarak gitti ama celp tarihleri yeniden belirlendi. haliyle herkesin aynı anda açıklandığı bir sevk sürecindeyiz, o yüzden ilk diyorum) Karadeniz şehirlerini seviyorum, özellikle yemeklerini.

Bu yazım çok uzun olmayacak. Çünkü benim içinde ilk tecrübe olacak. Görüp yaşamadan boş boş yazmaktansa gidip geldikten sonra yazmak daha mantıklı olacak. Hem gidecek arkadaşlara da belki birkaç fikir vermiş olurum.

Kategori: Kişisel
facebook Twitter friendfeed
Ersin Üzgün

Ersin

Bloğuna makale yazıp içini dökerek deşarj olan, Fırat karikatürlerini çok seven, Fenerbahçe aşığı, WordPress ve Advertising hakkında oldukça bilgi sahibi, kaliteli sözleri olan her şarkıyı bıkana kadar dinleyen birisi..

Bu yazı hakkında 2 yorum yapıldı. Siz de yorum ekleyin!

    1. Kardeşim hadi hayırlısı ile git gel inşallah 🙂

    2. şu an askerdesin büyük ihtimalle hayırlı teskereler kardeş

    Cevap Yazın

    Lütfen yorum alanındaki İsim - E-posta - Web sitesi(zorunlu değil) bölümlerini doldurun. Yorum yazarken gireceğiniz e-posta adresi yayınlanmayacakatır.

    Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.